holandia co to jest
Co oznacza Holandia: Nederlanden) kraj w zachodniej Europie, nad Morzem Północnym. Graniczy z.

Czy przydatne?

Czym jest Holandia

Definicja z ang. Netherlands, z niem. Niederlande.

Definicja HOLANDIA: Królestwo Holandii (Koninkrijk der Nederlanden) kraj w zachodniej Europie, nad Morzem Północnym. Graniczy z Niemcami i Belgią. Pow. 41,2 tys. km2. Stolica Amsterdam. Przewarzająca część państwie leży poniżej poziomu morza, jest poprzecinana poprzez kanały, rzeki, jeziora. Ludność powyżej 15 mln, gęstość zaludnienia 452 osoby na km2. Jest jednym z najgęściej zaludnionych państw świata. Kluczowe skupiska ludności występują wokół Amsterdamu i siedziby rządu, parlamentu i dworu królewskiego Hagi, a również Rotterdamu i Utrechtu. Zamieszkuje ją około 800 tys. cudzoziemców, z czego jedna czwarta z państw UE, w szczególności Belgii, pozostali to raczej Turcy i Marokańczycy. Narodowym językiem jest niderlandzki, wyjątek stanowi Fryzja, gdzie obowiązuje także fryzyjski. H. jest dziedziczną monarchią konstytucyjną, władza ustawodawcza należy do parlamentu i monarchy, wykonawcza do mianowanego poprzez monarchę rządu odpowiedzialnego przed parlamentem. Do 1945 była trzecią potęgą kolonialną świata, aktualnie zachowała związek na zasadzie stowarzyszenia jedynie z autonomicznymi Antylami Holenderskimi. Członek-założyciel Organizacji Narodów Zjednoczonych i NATO, od początku należy do Wspólnoty Europejskiej i do Beneluksu. Gospodarka oparta na handlu i transporcie, w pierwszej kolejności morskim. Wysoko rozwinięty przemysł chemiczny, elektryczny, samochodowy i bardzo zmechanizowane rolnictwo, znacząca produkcja ropy naftowej i gazu. Daje to H. pozycję jednego z najzamożniejszych krajów Europy

Czym jest Holandia znaczenie w Słownik na H .

Co znaczy Harmonizacja Podatków Pośrednich I Bezpośrednich W Unii Europejskiej:
Porównanie podejmowane na terenie Wspólnoty zmierzające do ujednolicenia mechanizmów podatkowych. Fundamentem działań jest chęć Wspólnoty do ograniczenia wszelkich form dyskryminacji, również poprzez podatki holandia co znaczy.
Krzyżówka Hiszpania:
Dlaczego kraj w południowo-zachodniej Europie, na Półwyspie Iberyjskim. Pow. 504,8 tys. km2. Stolica Madryt. Graniczy z Francją i Portugalią. Integralnymi częściami H. są Baleary i Wyspy Kanaryjskie i dwie holandia krzyżówka.
Co to jest Heksagonale:
Jak lepiej Inicjatywa Środkowoeuropejska holandia co to jest.
Słownik Horyzontalne Programy:
Kiedy jeden z rodzajów programów rolnośrodowiskowych Wspólnoty wykonywany odnosząc się do całego państwie, którego celem jest promowanie rolnictwa proekologicznego. Jedną z form używanych w programie są holandia słownik.
Czym jest HICP:
Od czego zależy Harmonized Index of Consumer Prices) zharmonizowany indeks cen konsumenckich; parametr określający coroczne zmiany w poziomie cen, używany w realizacji poprzez ECB polityki walutowej SOMPS holandia czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: