wariograf co to jest
Leczenie Wariograf co to znaczy. Definicja odmiennie poligraf – kolokwialnie (aczkolwiek.

Czy przydatne?

Definicja Wariograf

Co znaczy WARIOGRAF:   (od ?Xac. varius – różny i gr. graphein – pisać), odmiennie poligraf – kolokwialnie (aczkolwiek niesłusznie) zwany jest także wykrywaczem kłamstw. Jego historia sięga XVII wieku, kiedy to Daniel Defoe w oparciu o pomiar tętna wykrył przestępcę. Za ojca współczesnej wariografii uważane jest Williama Marstona, psychologa z Harvardu, który już w 1917 roku mierzył skurczowe ciśnienie krwi przesłuchiwanej osoby w celu stwierdzenia jej prawdomówności. W 1925 roku Leonard Keeler zarejestrował wniosek patentowy na aparat do rejestracji tętniczego ciśnienia krwi i dzięki niemu rozwiązał sporo zagadek kryminalnych. Wariograf rejestruje i analizuje różne, normalnie niezależne od woli osoby, reakcje sterowane poprzez autonomiczny układ nerwowy, takie jak przewodnictwo elektryczne skóry, tempo oddychania, ciśnienie krwi albo tętno. Towarzyszą one przeżywanym emocjom, stąd na ich podstawie można wnioskować, czy osoba doświadcza stresu i pobudzenia emocjonalnego – np. odpowiadając na jakieś pytanie. Jeżeli chcemy rozstrzygnąć, czy osoba mówi prawdę o jakimś zdarzeniu, czy nie – zadaje się jej pytania dotyczące tego zdarzenia i pytania kontrolne (neutralne albo o podobnym ładunku emocjonalnym, lecz niezwiązane z interesującym nas zdarzeniem). Dzięki porównaniu reakcji fizjologicznych można określić, czy osoba reaguje tak samo, czy różnie na te dwa rodzaje pytań.  Wariograf pozwala zatem wykryć nie tyle kłamstwo, co sygnały pobudzenia emocjonalnego, pojawiające się, gdy celowo mijamy się z prawdą. Mogą się one pojawić również wtedy, gdy ktoś mówi prawdę, ale z innych powodów jest zdenerwowany i obawia się, jak zostanie przyjęte to, co mówi

Czym jest Wariograf znaczenie w Słownik na W .

Co znaczy Wsteczne Kształtowanie Pamięci:
Porównanie to mechanizm zmiany poprzednich doświadczeń pod wpływem późniejszych zdarzeń wariograf co znaczy.
Krzyżówka Warunkowy Bodziec:
Dlaczego neutralny, wywołujący reakcję bardzo podobną do reakcji bezwarunkowej (automatycznej, instynktownej) dopiero po tym, gdy zostanie skojarzony z impulsem bezwarunkowym (wyzwalającym reakcję wariograf krzyżówka.
Co to jest Wewnętrzne Poczucie Kontroli:
Jak lepiej to przekonanie osoby, Iż ma wpływ na rozgrywające się wokół niej zdarzenia wariograf co to jest.
Słownik Wytrzymałość:
Kiedy Strelau - to: "umiejętność do adekwatnego reagowania w przypadkach wymagających długotrwałej albo wysoko stymulującej aktywności i w uwarunkowaniach silnej stymulacji zewnętrznej" wariograf słownik.
Czym jest Wyparcie:
Od czego zależy hipotetyczne mechanizmy albo czynności psychiczne funkcjonujące w celu ochrony jednostki przed myślami, impulsami i wspomnieniami, które mogłyby spowodować lęk, obawę lub poczucie winy, gdyby stały wariograf czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: