kultura egejska co to jest
Co to jest egejska kultura? Definicja egejska kultura - zespół kultur (kreteńska a. minojska.

Czy przydatne?

Definicja egejska kultura

Definicja z ang. Aegean culture, z niem. Aegean Kultur.

Co znaczy EGEJSKA KULTURA: egejska kultura - zespół kultur (kreteńska a. minojska, helladzka, późn. zwana mykeńską, cykladzka) epoki kamienia gładzonego i brązu (III i II tysiąclecie przed naszą erą) w basenie M. Egejskiego; (e. sztuka) zjawiska art. w zasięgu kultury e., na wyspach i wybrzeżach M. Egejskiego w epoce brązu od około 2600 do około 1100 przed naszą erą Etym. - ?Xac. Aegeus (gr. Aigeús) Egeusz, legendarny władca Aten, tata Tezeusza, ujrzawszy, Iż na statku, którym syn powracał z Krety, rozpięto (poprzez omyłkę!) czarne, żałobne żagle, skoczył do morza, nazwanego później (wg mit. gr.) od jego imienia Egejskim (gr. Aigaíos, Aigaíon)

Czym jest egejska kultura znaczenie w Znaczenie E .

Co znaczy Eulenspiegel:
Porównanie nm., (Dyl) Sowizdrzał uosobienie mądrości i humoru lud., frant, figlarz, wesołek, błazen (z angielskiego: Owlglass, Tyll Howleglas; fr. Espiègle; czes. Enszpigl). Etym. - imię nm. wieśniaka z egejska kultura co znaczy.
Krzyżówka Evviva Larte:
Dlaczego evviva l'arte! wł., niech żyje sztuka egejska kultura krzyżówka.
Co to jest Eksternalizacja:
Jak lepiej psychol. uzewnętrznienie; znalezienie wyjaśnienia wewnętrznego konfliktu, emocji a. problemu (którego prawdziwa powód ukryta jest w nieświadomości) w drodze przypisywania ich przyczynom zewnętrznym egejska kultura co to jest.
Słownik Encyklika:
Kiedy papieskie do hierarchii kośc. i wiernych, w kwestiach wiary i moralności, mające charakter ogólniejszy niż bulla (orędzia papieskie nazywane są od ich pierwszych słów); por. dekret. Etym. - gr egejska kultura słownik.
Czym jest Eyeliner:
Od czego zależy eye-liner [wym. ajlajner] z angielskiego:, przybór kosmetyczny do makijażu powiek (dosł. 'do liniowania oczu egejska kultura czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: