ekspektatywa co to jest
Co to jest ekspektatywa? Definicja ekspektatywa w prawie kanonicznym - nadanie poprzez papieża.

Czy przydatne?

Definicja ekspektatywa

Definicja z ang. promise to, z niem. versprechen.

Co znaczy EKSPEKTATYWA: ekspektatywa w prawie kanonicznym - nadanie poprzez papieża beneficjum Kośc. poprzez tak zwany prewencję, to oznacza z prawem następstwa (z łaciny cum iure successionis), a więc do objęcia po Zgonu obecnego beneficjanta; śrdw. prawo do dóbr, godności i dochodów, których rzeczywiste objęcie nastąpić miało dopiero w ustalonych okolicznościach; w dawnej Polsce (do 1717) pismo królewskie przyrzekające nadanie godności a. stanowisk w przypadku wakansu. Etym. - śrdw.z łaciny exspectativa, expectativa 'jw. śrdw.' z ?Xac. expectare 'wypatrywać; oczekiwać'; zobacz eks-; spectare, zobacz spektakl

Czym jest ekspektatywa znaczenie w Znaczenie E .

Co znaczy Elysee:
Porównanie Elysée fr., [wym. (pale:del)elize] Pałac Elizejski; przen. prezydent Republiki Francuskiej, jego urząd, polityka; por. Bourbon, Matignon; por. Elizejskie Pola. Etym. - W 1848 i od 1873 r. siedziba ekspektatywa co znaczy.
Krzyżówka EF:
Dlaczego złożeniach: na; przy; nad; zewnętrzny; tylny; wcześniejszy; poprzedzający (w okresie); chem. pokrewny; geol. zmieniony; spoczywający (na innej warstwie geol.), późniejszy w okresie. Etym. - gr. epí ekspektatywa krzyżówka.
Co to jest Egzemplifikacja:
Jak lepiej przykład ilustrujący; posługiwanie się przykładami, objaśnianie sposobem przykładową. Etym. - śrdw.z łaciny exemplificatio 'udowadnianie przykładami' z ?Xac. exemplificare 'przepisywać; tłumaczyć ekspektatywa co to jest.
Słownik Ex Abrupto:
Kiedy niespodzianie, znienacka; nagle, od razu. ex aequo ?Xac., [wym. eksekwo] jednakowo, w ten sam sposób (dla obu), w równej mierze, na równi, równo. ex aequo et bono ?Xac., dosł. wg tego, co słuszne i ekspektatywa słownik.
Czym jest El Caballero De La Triste Figura:
Od czego zależy el caballero de la triste figura hiszp., rycerz smętnego oblicza (jest to Don Kichote). Etym. - z Cervantesa (Don Kichote, 1, 19); Sancho Pansa o swoim panu ekspektatywa czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: