entwicklungsroman co to jest
Co to jest Entwicklungsroman? Definicja Entwicklungsroman nm., dosł. powieść o rozwoju, jest to.

Czy przydatne?

Definicja Entwicklungsroman

Definicja z ang. Entwicklungsroman, z niem. Entwicklungsroman.

Co znaczy ENTWICKLUNGSROMAN: Entwicklungsroman nm., dosł. powieść o rozwoju, jest to opisująca postęp i kształtowanie się osobowości bohatera od dzieciństwa do wieku dojrzałego (por. Bildungsroman; Künstlerroman). Etym. - nm. 'jw.'; Entwicklung 'postęp; dojrzewanie' od entwickeln 'rozwijać' ent- 'roz-'; wickeln 'zwijać' od Wickel 'zwój'; Roman 'powieść' z fr., zobacz romans

Czym jest Entwicklungsroman znaczenie w Znaczenie E .

Co znaczy Encyklopedia:
Porównanie wydawnictwo, dzieło, będące zbiorem (ułożonym alfabetycznie a. wg zagadnień) informacje ze wszystkich (e. ogólna albo powszechna) a. z nie wszystkich (e. szczególna) dziedzin wiedzy; zestaw entwicklungsroman co znaczy.
Krzyżówka Ekwiwalencja:
Dlaczego równoważność. ekwiwalent równowartość; odpowiednik, równoważnik. Etym. - śrdw.z łaciny aequivalentia 'równoważność' z ?Xac. aequivalens p.pr. od aequivalēre 'mieć równą siłę, ważność'; zobacz ekwi entwicklungsroman krzyżówka.
Co to jest Ergonomia:
Jak lepiej edukacja zajmująca się dostosowaniem urządzeń technicznych, produkcyjnych i in. do wymiernych i ustalonych poprzez anatomię, fizjologię i psychologię cech sprawności człowieka. Etym. - zobacz erg-1 entwicklungsroman co to jest.
Słownik Eranos:
Kiedy eranos gr., udział; uczta składkowa; dar; uczynek miłosierny entwicklungsroman słownik.
Czym jest Eine Edle Einfalt Und Eine Stille Grosse:
Od czego zależy eine edle Einfalt und eine stille Grösse nm., szlachetna prostota i spokojna rozmiar. Etym. - z Johanna Joachima Winckelmanna (Myśli o naśladowaniu greckich dzieł malarstwa i rzeźby), 1755 r entwicklungsroman czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: