eutroficzny co to jest
Co to jest eutroficzny? Definicja eutroficzny biol. żyzny, obfitujący w substancje pokarmowe; bot.

Czy przydatne?

Definicja eutroficzny

Definicja z ang. eutrophic, z niem. eutrophe.

Co znaczy EUTROFICZNY: eutroficzny biol. żyzny, obfitujący w substancje pokarmowe; bot. wymagający siedliska zasobnego w substancje pokarmowe. eutrofizacja zbiornika wodnego - mechanizm występowania w nadmiarze substancji pokarmowych (gł. w jeziorach), będący metodą starzenia się zbiornika, prowadzącą, przy rosnącym niedoborze tlenu, do rozpleniania się saprobiontów i gromadzenia mułu gnilnego, do przekształcania się zbiornika w torfowisko; por. dystrofizacja. Etym. - gr. eutrophía 'dobre odżywianie' od eutrophos 'odżywczy'; zobacz eu-; trophós 'karmiciel(ka)' od tréphein, zobacz troficzny

Czym jest eutroficzny znaczenie w Znaczenie E .

Co znaczy Ex Africa Semper Aliquid Novi:
Porównanie ex Africa semper aliquid novi ?Xac., z Afryki zawsze coś nowego. Etym. - z Pliniusza St. (Historia naturalna, 2, 8, 42), z gr eutroficzny co znaczy.
Krzyżówka Ersatz:
Dlaczego Ersatz [wym. er-zac] namiastka, surogat. Etym. - nm. 'zwrot; (re)kompensata; rezerwa, zapas; jw.' od ersetzen 'wyręczyć; uzupełnić; odszkodować; zastąpić eutroficzny krzyżówka.
Co to jest Esauł:
Jak lepiej esauł zobacz asauł(a eutroficzny co to jest.
Słownik Eksponat:
Kiedy element wystawiony na pokaz (na wystawie, w muzeum i tym podobne). eksponent wystawca; mat. wykładnik. eksponować prezentować, wystawiać na pokaz; narażać; naświetlać błonę (kliszę) fot. eksponencj eutroficzny słownik.
Czym jest Erudycja:
Od czego zależy i rozległa wiedza; wszechstronna znajomość przedmiotu; uczoność, wykształcenie; oczytanie; wiedza książkowa. erudyta. Etym. - ?Xac. eruditio 'nauczanie; wykształcenie' od eruditus 'wypolerowany; (na eutroficzny czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: