ewakuacja co to jest
Co to jest ewakuacja? Definicja ewakuacja usunięcie, wywożenie ludności, instytucji, majątku.

Czy przydatne?

Definicja ewakuacja

Definicja z ang. evacuation, z niem. Evakuierung.

Co znaczy EWAKUACJA: ewakuacja usunięcie, wywożenie ludności, instytucji, majątku, dobytku i tak dalej z terenów zagrożonych poprzez nieprzyjaciela (w okresie wojny) a. nawiedzonych klęską żywiołową. ewakuować. Etym. - późn.z łaciny evacuatio 'opróżnienie' od ?Xac. evacuare 'opróżniać'; e- zobacz eks-; vacuus, zobacz vacuum

Czym jest ewakuacja znaczenie w Znaczenie E .

Co znaczy Endokrynologia:
Porównanie dział biologii zajmujący się gruczołami dokrewnymi (jak na przykład tarczyca, nadnercze, trzustka, przysadka mózgowa, gruczoły płciowe) i hormonami wydzielanymi poprzez nie do krwi. Etym. - zobacz ewakuacja co znaczy.
Krzyżówka Eququidquid Id Est Timeo Danaos Et Dona Ferentes:
Dlaczego timeo Danaos et dona ferentes ?Xac., czymkolwiek tj., lękam się Danajów (Greków), nawet gdy składają dary; por. equo ne credite... Etym. - z Wergiliusza (Eneida, 2, 49); ostrzeżenie Laokoona na widok ewakuacja krzyżówka.
Co to jest Etat:
Jak lepiej służbowe przewidziane w stałym zestawie funkcji i w budżecie instytucji. etatowy pracujący na etacie, pobierający stałą pensję, objęty budżetem; stały. États généraux fr., [wym. etażenero] Stany ewakuacja co to jest.
Słownik Era:
Kiedy zapoczątkowany istotnym wydarzeniem, od którego rozpoczyna się rachuba lat; geol. największa jednostka czasu w dziejach Ziemi; moment obejmujący pewne stadium (faza, fazę) dziejów; epoka. Etym ewakuacja słownik.
Czym jest Ezopowy:
Od czego zależy ezopowy lapidarny i celny, dowcipny i cięty; w stylu bajek Ezopa, alegoryczny, mający charakter paraboli. Etym. - Ezop (gr. Aísōpos) półlegendarny gr. bajkopisarz z Frygii (VI w. przed naszą erą ewakuacja czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: