fenomen co to jest
Co to jest fenomen? Definicja fenomen (rzadkie) zdarzenie; osobliwość, dziwo, kuriozum, unikat.

Czy przydatne?

Definicja fenomen

Definicja z ang. phenomenon, z niem. Phänomen.

Co znaczy FENOMEN: fenomen (rzadkie) zdarzenie; osobliwość, dziwo, kuriozum, unikat; ktoś zadziwiający, nadzwyczajny, nadzwyczaj utalentowany; filoz. zdarzenie (fiz. a. psych.) będące obiektem postrzegania; wszelaki fakt empiryczny będący punktem wyjścia badań nauk.; wszyskto, co jest "obiektem możliwego doświadczenia", dostępnym obiektem poznania, w przeciwieństwie od niepoznawalnej "rzeczy samej w sobie" (Kant); por. Ding an sich, noumen; (to ograniczenie zakresu poznania ludzkiego jest klasyczną metodą fenomenalizmu). fenomenologia sposób filozofowania, polegająca gł. na zaniechaniu czysto pojęciowych spekulacji i "powrocie do rzeczy", jest to do uzyskania bezpośredniego doświadczenia tego, co dane, fenomenów (Edmund Husserl, 1859-1938). Etym. - gr. phainómenon 'zjawiający się; widoczny' od phaínein, zobacz fen(o)- 1; log-; -log

Czym jest fenomen znaczenie w Znaczenie F .

Co znaczy Flower:
Porównanie flower przest. małokalibrowy karabinek sport. Etym. - od nazwiska fr. rusznikarza: Nicolas Flobert (1819-94 fenomen co znaczy.
Krzyżówka Flara:
Dlaczego flara wojsk. sygnałowe światło rozbłyskowe; rakieta świetlna, "żyrandol" na spadochronie do oświetlania terenu. Etym. - z angielskiego: flare 'błysk; jw fenomen krzyżówka.
Co to jest Fulguracja:
Jak lepiej pozytywny kryzys (cywilizacji, kultury, sztuki i tak dalej), zakłócenie procesu dziejowego, moment przyspieszonego dziania się, kiedy to, po odrzuceniu przestarzałych metod i nawyków, objawiają się fenomen co to jest.
Słownik Freudyzm:
Kiedy freudyzm [wym. frojdyzm] zobacz psychoanaliza. Etym. - od nazwiska Freuda fenomen słownik.
Czym jest Faro:
Od czego zależy faro zobacz faraon fenomen czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: