filozofia co to jest
Co to jest filozofia? Definicja filozofia wiedza dążąca do poznania istoty, struktury i zasad bytu.

Czy przydatne?

Definicja filozofia

Definicja z ang. philosophy, z niem. Philosophie.

Co znaczy FILOZOFIA: filozofia wiedza dążąca do poznania istoty, struktury i zasad bytu i myślenia i najogólniejszych praw rządzących człowiekiem, społeczeństwem i przyrodą; badanie krytyczna metod i pojęć danej dyscypliny wiedzy; pot. dążenie do poznania prawd ogólnych; pogląd na świat, mądrość; wydział filozofii na wyższej uczelni. filozof specjalista w dziedzinie filozofii; pot. człowiek mądry, żart. przemądrzały a. niepraktyczny. Etym. - gr. philosophía 'wiedza racjonalna; edukacja'; zobacz fil(o)- 1; sophía 'mądrość'

Czym jest filozofia znaczenie w Znaczenie F .

Co znaczy Frontenis:
Definicja frontenis gra pop. w Ameryce ?Xac., przypominająca piłkę ręczną, oparta jednak na jai alai a. pelocie, granych rakietami tenisowymi. Etym. - amer.hiszp.; zobacz fronton (sport.); tenis filozofia co to jest.
Co znaczy FIK:
Definicja FIK(O)- w złożeniach: wodorosty, glony, algi. Etym. - gr. phýkos 'jw.; trawa morska; róż (czerwona szminka filozofia definicja.
Co znaczy Fatermerder:
Definicja fatermerder zobacz Vatermörder filozofia co znaczy.
Co znaczy Farandola:
Definicja farandola korowodowy taniec prowans. w takcie 6/8. Etym. - fr. farandole 'jw.' z prowans. farandoulo 'jw filozofia słownik.
Co znaczy Forsan Et Haec Olim Meminisse Iuvabit:
Definicja meminisse iuvabit ?Xac., może będziemy jeszcze kiedy wesoło to (jest to nasze niepowodzenia) wspominać (znoście je więc dzielnie i oszczędzajcie się na lepsze czasy). Etym. - z Wergiliusza (Eneasz filozofia znaczenie.
  • Dodano:
  • Autor: