flagelanci co to jest
Co to jest flagelanci? Definicja flagelanci biczownicy, członkowie śrdw. bractw relig., którzy.

Czy przydatne?

Definicja flagelanci

Definicja z ang. Flagellant, z niem. Flagellant.

Co znaczy FLAGELANCI: flagelanci biczownicy, członkowie śrdw. bractw relig., którzy, odbywając wędrówki pokutnicze, biczowali się publicznie (XII-XIV w.). flagellum Dei ?Xac., bicz boży (o Attyli, wodzu Hunów, zm. 453 r.). Etym. - ?Xac. flagellans dpn. flagellantis p.pr. od flagellare 'biczować, chłostać' od flagellum 'bicz' zdrobn. od flagrum 'batog'

Czym jest flagelanci znaczenie w Znaczenie F .

Co znaczy Funt:
Definicja jednostka masy w wielu państwach (= od około 400 do około 560 g); z angielskiego: i amer. jednostka masy (= 454 g); waluta W. Brytanii (pound sterling = 100 pensów), Irlandii, Gambii, Malawi, Nigerii flagelanci co to jest.
Co znaczy Franglais:
Definicja frãgle] francuszczyzna zawierająca sporo z angielskiego: słów i wyrażeń; por. Frenglish. Etym. - fr. połączenie wyrazów français i anglais 'fr.' i 'z angielskiego:', termin spopularyzowany w poł. lat flagelanci definicja.
Co znaczy Fines Herbes:
Definicja fines herbes fr. [wym. finzerb], 'zioła aromatyczne' przyprawa złożona w równych częściach z siekanej pietruszki, trybulki, szczypiorku i draganku flagelanci co znaczy.
Co znaczy Fraternizacja:
Definicja bratanie się, przyjaźnienie się, zwł. niestosowne, niewłaściwe, niewczesne. Etym. - fr. fraternisation 'bratanie się' od fraterniser 'bratać się' z ?Xac. fraternus 'bratni' od frater 'brat'; por flagelanci słownik.
Co znaczy Fuimus Troes Fuit Ilium:
Definicja Ilium ?Xac., byliśmy Trojanami, było Ilium (lecz należy to już do niepowrotnej przeszłości); nie jesteśmy już Trojanami, nie ma już Troi; por. ubi Troia fuit... Etym. - z Wergiliusza (Eneida, 2, 325 flagelanci znaczenie.
  • Dodano:
  • Autor: