co to jest
Co to jest FOK? Definicja FOK- w złożeniach: (część omasztowania, ożaglowania a. olinowania.

Czy przydatne?

Definicja FOK

Definicja z ang. FOK, z niem. FOK.

Co znaczy FOK: FOK- w złożeniach: (część omasztowania, ożaglowania a. olinowania) fokmaszt(u). fok żegl. fokmaszt, przedniak, przedni maszt; fokżagiel, pierwszy od dołu żagiel na fokmaszcie; trójkątny sztaksel na jednomasztowcach. Etym. - nm. Fock- 'przedni (maszt); dolny (żagiel)'

Czym jest FOK znaczenie w Znaczenie F .

Co znaczy FREN:
Definicja FRENO- w złożeniach: umysł; przepona; przeponowy. -FRENIA w złożeniach: chorobowe zaburzenie czynności umysłu. Etym. - gr. phrēn 'przepona; dusza; świadomość; rozum; uczucie; wola'; por. frenetyczny fok co to jest.
Co znaczy Francilien:
Definicja Francilien fr., mieszkaniec Ile-de-France. Etym. - Ile-de-France, dawna prowincja fr. odpowiadająca ośmiu obecnym departamentom regionu paryskiego i częściom Oise i Aisne fok definicja.
Co znaczy Felix Culpa:
Definicja felix culpa ?Xac., fortunne (pomyślne, szczęsne) przewinienie. Etym. - św. Augustyn o grzechu pierworodnym, który stał się powodem Odkupienia fok co znaczy.
Co znaczy Furdyment:
Definicja furdyment zobacz garda. Etym. - prawdop. z wł. guardamano 'jw.; rękaw ochronny'; guardare 'patrzeć; strzec' pochodzenia germ.; mano 'ręka; dłoń' od ?Xac. manus, zobacz manuał fok słownik.
Co znaczy Fuimus Troes Fuit Ilium:
Definicja Ilium ?Xac., byliśmy Trojanami, było Ilium (lecz należy to już do niepowrotnej przeszłości); nie jesteśmy już Trojanami, nie ma już Troi; por. ubi Troia fuit... Etym. - z Wergiliusza (Eneida, 2, 325 fok znaczenie.
  • Dodano:
  • Autor: