formant co to jest
Co to jest formant? Definicja formant językozn. obiekt słowotwórczy formujący słowo pochodny od.

Czy przydatne?

Definicja formant

Definicja z ang. formant, z niem. Formanten.

Co znaczy FORMANT: formant językozn. obiekt słowotwórczy formujący słowo pochodny od swej podstawy (tematu); to, czym się różni formacja pochodna od swojej podstawy; zobacz afiks. Etym. - ?Xac. formans dpn. formantis p.pr. od formare 'kształtować' od forma, zobacz forma

Czym jest formant znaczenie w Znaczenie F .

Co znaczy Fag:
Porównanie angielskiego: public school (prywatnej, ekskluzywnej, internatowej szkoły średniej) pełniący funkcję służącego innego ucznia, z wyższej klasy. Etym. - z angielskiego: 'harówka; wyczerpanie; jw formant co znaczy.
Krzyżówka Fanfaron:
Dlaczego zarozumialec, samochwał, bufon. fanfaronada chełpliwość, samochwalstwo; przechwałki, zuchowatość; pretensjonalność, bufonada. Etym. - fr. fanfaronnade 'chełpliwość' od fanfaron 'jw.' z hiszp formant krzyżówka.
Co to jest Firet:
Jak lepiej firet druk. przest. justunek zecerski do oddzielania od siebie liter a. wyrazów. Etym. - nm. Viereck 'czworokąt'; vier '4'; Eck(e) 'kąt formant co to jest.
Słownik Frytki:
Kiedy ziemniaki krajane w słomkę (w plasterki, paseczki) i smażone w gorącym tłuszczu na kolor jasnożółty. Etym. - fr. frites pop. 'jw.' l.mn. od frite z r.ż. od p.p. z frire 'smażyć' od ?Xac. frigere 'jp formant słownik.
Czym jest Facecja:
Od czego zależy dowcip, koncept, anegdota, dykteryjka; lit. staropol. krótki żart. utwór lit.; drobiazg, błahostka. facecjonista żartowniś, dowcipniś, kawalarz; figlarz. Etym. - ?Xac. facetia 'dowcip; żart' od formant czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: