franczkanin co to jest
Co to jest franciszkanin? Definicja franciszkanin minoryta, członek zakonu Braci Mniejszych.

Czy przydatne?

Definicja franciszkanin

Definicja z ang. Franciscan, z niem. Franziskaner.

Co znaczy FRANCISZKANIN: franciszkanin minoryta, członek zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych (f. czarny); w znaczeniu rozszerz. również: zakonu Braci Mniejszych (f. brązowy; zobacz bernardyn; reformaci) a. zakonu kapucynów. Etym. - śrdw.z łaciny Franciscanus, od imienia św. Franciszka z Asyżu, który założył Ordo fratrum minorum 'Zakon Braci Mniejszych' w 1210 r.; w Polsce od 1231 r. por. fraternizacja; minor; ordynacja

Czym jest franciszkanin znaczenie w Znaczenie F .

Co znaczy Furdyment:
Porównanie furdyment zobacz garda. Etym. - prawdop. z wł. guardamano 'jw.; rękaw ochronny'; guardare 'patrzeć; strzec' pochodzenia germ.; mano 'ręka; dłoń' od ?Xac. manus, zobacz manuał franciszkanin co znaczy.
Krzyżówka Fabliaux:
Dlaczego fabljo] wierszowane bajki komiczne, układane zwł. w Pikardii (płn. Francja) pod koniec XII i w XIII w., antyfeudalne, antydworskie, antyklerykalne, posługujące się tematyką folkloru (z nich powstał franciszkanin krzyżówka.
Co to jest Frug:
Jak lepiej frug [wym. fru:g] z angielskiego:, taniec rock'n'rollowy realizowany (niemal) bez poruszania stopami, ale z rytmicznymi ruchami bioder, ramion, rąk i głowy franciszkanin co to jest.
Słownik Famille Sociale:
Kiedy famille sociale fr., dosł. 'rodzina społ.', gdzie lub jedno z rodziców jest rodzicem genetycznym, lub ?Xadne z nich; por. mère sociale franciszkanin słownik.
Czym jest Formiści:
Od czego zależy formizm, formiści polscy, awangardowe ugrupowanie art., założone w 1917 r. w Krakowie poprzez Andrzeja i Zbigniewa Pronaszków i T. Czyżewskiego. Etym. - zobacz forma franciszkanin czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: