frangla co to jest
Co to jest franglais? Definicja franglais [wym. frãgle] francuszczyzna zawierająca sporo z.

Czy przydatne?

Definicja franglais

Definicja z ang. Franglais, z niem. Franglais.

Co znaczy FRANGLAIS: franglais [wym. frãgle] francuszczyzna zawierająca sporo z angielskiego: słów i wyrażeń; por. Frenglish. Etym. - fr. połączenie wyrazów français i anglais 'fr.' i 'z angielskiego:', termin spopularyzowany w poł. lat 1960. poprzez profesora językoznawstwa porównawczego na Sorbonie, René Etiemble'a, zwł. w jego książce Parlez-vous franglais?, gdzie propagował używanie fr. odpowiedników zamiast anglicyzmów, by powstrzymać mechanizm uważany poprzez niego za szkodliwy dla jęz. fr

Czym jest franglais znaczenie w Znaczenie F .

Co znaczy Fluktuacja:
Definicja niestałość, zmienność, płynność; chwiejność; wahanie cykliczne; falowanie; odchylenie od stanu równowagi; odstępstwa od średniej statyst., od przeciętnej, od normy. Etym. - ?Xac. fluctuatio franglais co to jest.
Co znaczy Frezarka:
Definicja obrabiarki skrawającej, służącej do frezowania, obróbki frezem (narzędziem wieloostrzowym, pracującym w ruchu obrotowym) powierzchni dowolnego kształtu. Etym. - nm. Fräser 'frez' od fr. fraise franglais definicja.
Co znaczy Fiftyfifty:
Definicja fifty-fifty z angielskiego:, dosł. 50 i 50; równo, tyleż (dla obu); po połowie; pół na pół franglais co znaczy.
Co znaczy Fleur De Lis:
Definicja wym. flö:r de lis], dosł. 'kwiat lilii'; figura heraldyczna, przedstawiająca 3 złączone z sobą stylizowane lilie; w l.mn. (les fleurs de lis) godło królów fr. Fleurs du mal fr., Kwiaty zła; tytuł franglais słownik.
Co znaczy Flamaster:
Definicja flamaster długopis o końcówce z filcu a. in. tworzywa, do rysowania grubą kreską. Etym. - z angielskiego: nazwa handl. Flomaster; flow 'płynąć'; master 'mistrz' z ?Xac. mgr, zobacz mgr franglais znaczenie.
  • Dodano:
  • Autor: