galantyna co to jest
Co to jest galantyna? Definicja galantyna rolada z drobiu, mięsa a. ryb. gotowana z jarzynami.

Czy przydatne?

Definicja galantyna

Definicja z ang. galantine, z niem. galantine.

Co znaczy GALANTYNA: galantyna rolada z drobiu, mięsa a. ryb. gotowana z jarzynami, podawana w galarecie na zimno. Etym. - fr. galantine 'jw.' ze śrdw.z łaciny galantina 'sos rybny' prawdop. z ?Xac. gelatus p.p. od gelare, zobacz gelée

Czym jest galantyna znaczenie w Znaczenie G .

Co znaczy Gestapo:
Porównanie hitlerowska policja polit. (1933-45), wykorzystywana jako narzędzie terroru w Niemczech i państwach okupowanych. Etym. - nm. Ge(heime) Sta(ats)po(lizei) 'sekretna policja państwowa galantyna co znaczy.
Krzyżówka Gadolin:
Dlaczego gadolin chem. pierwIASTEK, Tabl. 1, srebrzysty metal ziem rzadkich; por. lantanowce. Etym. - od nazwiska chemika i mineraloga fiń.: Johann Gadolin (1760-1852 galantyna krzyżówka.
Co to jest GONIO:
Jak lepiej GONIO- w złożeniach: kąt; zobacz -gon- 1. goniometr przyrząd do pomiaru kątów i wyznaczania kierunków (zwł. w krystalografii a. geodezji). Etym. - gr. gōnía, zobacz -gon- 1; -metr galantyna co to jest.
Słownik Gilbert:
Kiedy jednostka napięcia magnetycznego. Etym. - od nazwiska z angielskiego: przyrodnika Williama Gilberta (1544-1603), nadwornego lekarza Elżbiety I i Jakuba I, jednego z pierwszych eksperymentatorów i galantyna słownik.
Czym jest Grata Novitas:
Od czego zależy grata novitas ?Xac., nowość (jest ludziom) miła. Etym. - z Erazma (Adagia, 3, 9, 38); myśl z Homera (Odyseja, 1, 351); "ludzie w najwyższym stopniu chwalą pieśń najnowszą dla ich uszu" galantyna czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: