galeon co to jest
Co to jest galeon? Definicja galeon(a), galion, spory, o ciężkiej budowie okręt wojenny a. statek.

Czy przydatne?

Definicja galeon

Definicja z ang. galleon, z niem. Galeone.

Co znaczy GALEON: galeon(a), galion, spory, o ciężkiej budowie okręt wojenny a. statek handl. (zwł. do przewożenia cennych ładunków, skarbów z kolonii hiszp.), z wysokimi, obronnymi nadbudówkami na dziobie i rufie, 3- a. 4-pokładowy, stosowany od XV do pocz. XVIII w. Etym. - hiszp. galeón 'jw.' ze śr.fr. galion 'ogromna galera wojenna' od st.fr. galie 'galera'

Czym jest galeon znaczenie w Znaczenie G .

Co znaczy Gospel Songs:
Definicja songs, muz. amer. pieśni spirituals, łączące pewne cechy relig. pieśni lud. z cechami jazzu, komponowane w pojedynkę (melodia i słowa), wyłącznie w tonacjach durowych, z akompaniamentem galeon co to jest.
Co znaczy GASTR:
Definicja złożeniach: brzuszny; żołądek; gastryczny; kulinarny. gastryczny żołądkowy. gastronomia sztuka kulinarna; ogół jadłodajni na ustalonym terytorium. gastrula następujące po blastuli stadium rozwoju galeon definicja.
Co znaczy Gramowid:
Definicja gramowid aparat do odtwarzania na telewizorze fonii i wizji z płyt telewizyjnych; por. wideokaseta. Etym. - gramo(fon) + (magneto)wid galeon co znaczy.
Co znaczy Georgiki:
Definicja Grecji i Rzymie - utwory poet. o charakterze opisowo-dydaktycznym, przeznaczone pracy rolnika i życiu wsi. Etym. - ?Xac. Georgica 'tytuł poematu Wergiliusza' z gr. geōrgikós 'rolniczy' od geōrgós galeon słownik.
Co znaczy Gors:
Definicja biust, dekolt żeński; zwł. dawn. - krochmalony na sztywno przód męskiej koszuli frakowej. Etym. - fr. gorge 'gardło; pierś (kobiety); gors, dekolt; wąwóz' od ?Xac. gurges 'przepaść, otchłań galeon znaczenie.
  • Dodano:
  • Autor: