garotte co to jest
Co to jest garotte? Definicja gar(r)otte [wym. garrote] hiszpański sposób tracenia skazańców dzięki.

Czy przydatne?

Definicja garotte

Definicja z ang. garotte, z niem. Garrotte.

Co znaczy GAROTTE: gar(r)otte [wym. garrote] hiszpański sposób tracenia skazańców dzięki żelaznego kołnierza przymocowanego do słupa i zaciskanego śrubą na szyi aż do uduszenia; żelazny kołnierz, którym dokonywa się tej egzekucji. Etym. - hiszp. 'półka; knebel; żelazny kołnierz jw.'

Czym jest garotte znaczenie w Znaczenie G .

Co znaczy Galop:
Definicja galop fr., błyskawiczny taniec w takcie parzystym 2/4, pop. w latach 1825-75; najszybszy, trójtaktowy, susowy, niesymetryczny bieg konia garotte co to jest.
Co znaczy Gig:
Definicja gig przest. wąska, szybka łódź wiosłowa; jednokonny powozik dwukołowy. Etym. - z angielskiego: 'lekka szalupa; (wyścigowa) łódź wiosłowa; powozik jw garotte definicja.
Co znaczy Gaige:
Definicja gaige chiń., gruntowna, rewolucyjna reforma społ.-gosp., pieriestrojka garotte co znaczy.
Co znaczy Guffa:
Definicja pleciona z trzciny, uszczelniona smołą, stosowana w Mezopotamii od czasów starożytnych do dziś. Etym. - arab. guffah 'kosz'; kuff, niewielki, jedno- a. dwumasztowy żaglowiec handlowy garotte słownik.
Co znaczy Gewandhaus:
Definicja cechu sukienników, zwł. lipskich, w którego ogromnej sali słynne Gewandhauskonzerte (koncerty w Sukiennicach) odbywały się w latach 1781-1884, później w nowym gmachu koncertowym o tejże nazwie garotte znaczenie.
  • Dodano:
  • Autor: