gerrymander co to jest
Co to jest gerrymander? Definicja gerrymander [wym. dżer...] rodzaj szalbierstwa politycznego.

Czy przydatne?

Definicja gerrymander

Definicja z ang. gerrymander, z niem. Wahlkreisschiebung.

Co znaczy GERRYMANDER: gerrymander [wym. dżer...] rodzaj szalbierstwa politycznego - zmiana granic okręgów wyborczych, zwł. przed wyborami do Kongresu USA, w celu pomniejszenia liczby głosów partii opozycyjnej. Etym. - amer.z angielskiego: od nazwiska Elbridge'a Gerry, 1744-1814, wiceprezydenta w 1812-14 (za kadencji prez. Madisona). W 1812 r., jako gubernator stanu Massachusetts, wymienił granice okręgów wyborczych na własną korzyść w sposób tak zawiły, Iż na przykład nowy kształt Essex County przypominał na mapie salamandrę (co rozsławiła pewna karykatura): stąd końcówka -mander (z angielskiego salamander)

Czym jest gerrymander znaczenie w Znaczenie G .

Co znaczy Godot:
Porównanie wyrażeniu: czekać na Godota - jest to na kogoś, kto się nie zjawi, na coś, co się nie zdarzy; czekać nadaremnie. Etym. - aluzja do sztuki teatr. dramaturga anglo-fr., pochodzenia irl., Samuela gerrymander co znaczy.
Krzyżówka Gay:
Dlaczego angielskiego:, dosł. 'wesoły', amer. slang, homoseksualista. Gay Lib(eration) z angielskiego:, 'ruch wyzwolenia homoseksualistów', w stanach zjednoczonych ameryki - wojujący ruch homoseksualistów gerrymander krzyżówka.
Co to jest Griot:
Jak lepiej griot [wym. grio] fr., tradycyjny muzyk, pisarz, opowiadacz płn.zach. Afryki (Maghrebu gerrymander co to jest.
Słownik Glamor Girl:
Kiedy gläme gö:l] kobieta (aktorka, modelka) pełna osobistego uroku i wdzięku, połączonego ze specjalną atrakcyjnością fizyczną i seksualną; por. sex appeal. Etym. - z angielskiego: 'jw.'; glamo(u)r gerrymander słownik.
Czym jest Germanopratin:
Od czego zależy żermanopratę] fr., termin żart. i pseudonauk., w odniesieniu paryskiej dzielnicy Saint-Germain-des-Prés, jej życia (zwł. nocnego), zjawisk art. a. intelektualnych, mód i tak dalej, które tam gerrymander czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: