giermak co to jest
Co to jest giermak? Definicja giermak, kiermaczek, ubiór męski kroju węg. noszony poprzez mężczyzn.

Czy przydatne?

Definicja giermak

Definicja z ang. giermak, z niem. giermak.

Co znaczy GIERMAK: giermak, kiermaczek, ubiór męski kroju węg. noszony poprzez mężczyzn od końca XV do XVII w. w pol. ubiorze narodowym, długi, zapinany na pętlice i guzy, z rękawami i futrzanym kołnierzem; od XVI w. w Polsce: sukmana, czamara, ubiór mieszczański i chłopski. Etym. - tur. armjak

Czym jest giermak znaczenie w Znaczenie G .

Co znaczy GEO:
Definicja Ziemia; ziemia; skorupa ziemska; geograficzny. geologia edukacja o budowie i dziejach (skorupy) Ziemi. geonim lit. pseud. utworzony od nazwy geograficznej, na przykład Marycjusz Szymon z Pilzna giermak co to jest.
Co znaczy Guide:
Definicja guide [wym. gi:d] przewodnik (również podręcznik); osoba oprowadzająca turystów; cicerone. Etym. - fr. 'jw.; wodzidło; lejc giermak definicja.
Co znaczy GIN:
Definicja GINEK(O)- w złożeniach: kobieta, żeński, ?Xeński; samica; płeć ?Xeńska; ?Xeński organ płciowy; jajnik; bot. słupek. gineceum w staroż. Grecji - część domu przeznaczoną dla kobiet i gospodarstwa giermak co znaczy.
Co znaczy Gospel Songs:
Definicja songs, muz. amer. pieśni spirituals, łączące pewne cechy relig. pieśni lud. z cechami jazzu, komponowane w pojedynkę (melodia i słowa), wyłącznie w tonacjach durowych, z akompaniamentem giermak słownik.
Co znaczy Graal:
Definicja sławny talizman, przedstawiany jako kielich, półmisek, kamień a. puchar (do którego biblijny Józef z Arymatei miał zebrać krew z przebitego boku Chrystusa, spływającą z grota lancy), będący tematem giermak znaczenie.
  • Dodano:
  • Autor: