gilotyna co to jest
Co to jest gilotyna? Definicja gilotyna francuski przyrząd do ścinania głowy dzięki trójkątnego.

Czy przydatne?

Definicja gilotyna

Definicja z ang. guillotine, z niem. Guillotine.

Co znaczy GILOTYNA: gilotyna francuski przyrząd do ścinania głowy dzięki trójkątnego noża, który opada na szyję skazańca; krajarka do cięcia papieru, tektury, blachy i tak dalej Etym. - fr. guillotine 'gilotyna'; od nazwiska: dr J. G. Guillotin (1738-1814), który w 1789 r. zalecił używanie jej we Francji; wprowadzona od 1792 r

Czym jest gilotyna znaczenie w Znaczenie G .

Co znaczy Gouda:
Definicja gouda twardy, ?Xagodny, żółty ser podpuszczkowy, wyrabiany w okrągłych, spłaszczonych główkach (zazw. z czerwoną okrywą ochronną), pierw. w rejonach Gouda i Stolvijk w Holandii gilotyna co to jest.
Co znaczy GeigeraMullera Licznik:
Definicja licznik jeden z tak zwany liczników jonizacyjnych, przyrząd do detekcji i rejestracji cząstek promieniowania jonizującego. Etym. - od nazwiska fizyka nm. Hansa Geigera, konstruktora (1908 r gilotyna definicja.
Co znaczy Gliptoteka:
Definicja gliptoteka zobacz -glif gilotyna co znaczy.
Co znaczy Grynszpan:
Definicja grynszpan zieleń miedziana, zasadowy octan miedziowy; (grynszpan szlachetny) śniedź, zobacz patyna. Etym. - nm. Grünspan 'zieleń miedziana'; grün 'zielony'; span(isches Grün) 'hiszp. zieleń gilotyna słownik.
Co znaczy Gulardowa Woda:
Definicja gulardowa woda - roztwór zasadowego octanu ołowiu, stosowany dawn. zewnętrznie jako środek ściągający (na przykład do okładów). Etym. - od nazwiska lekarza fr.: Thomas Goulard (1724-84 gilotyna znaczenie.
  • Dodano:
  • Autor: