gotycyzm co to jest
Co to jest gotycyzm? Definicja gotycyzm w lit. i sztuce - od 60. lat XVIII w. nawrót do.

Czy przydatne?

Definicja gotycyzm

Definicja z ang. Gothic fiction, z niem. Gothic Fiction.

Co znaczy GOTYCYZM: gotycyzm w lit. i sztuce - od 60. lat XVIII w. nawrót do lekceważonej dotąd estetyki śrdw., do atmosfery rycerskości, gotyckich zamków, ich tajemniczości i grozy, nastrojów cudowności i melancholii; pierwowzorem romansu grozy jest "powieść gotycka" Zamek Otranto (1764) Horace Walpole'a; gotycyzm w archit. doprowadził do ukształtowania się neogotyku, występującego aż do początku XX w., zwł. w państwach anglosaskich, w Skandynawii i w Europie Środkowej. Etym. - z angielskiego: gothicism, zobacz gotyk

Czym jest gotycyzm znaczenie w Znaczenie G .

Co znaczy Galera:
Definicja śrdw. śródziemnomorski żaglowiosłowiec wojenny (a. niekiedy handl.). galernik skazaniec odbywający karę jako wioślarz na galerze (jeszcze w pocz. XIX w., gł. w Turcji i Francji). Etym. - wł., hiszp gotycyzm co to jest.
Co znaczy Grand Seigneur:
Definicja grand seigneur fr., ogromny pan, magnat, arystokrata; iron. człowiek o wielkopańskich manierach, zadzierający nosa; zobacz seigneur gotycyzm definicja.
Co znaczy Generacja:
Definicja generacja pokolenie. Etym. - ?Xac. generatio '(s)płodzenie, rodzenie' z generare 'płodzić, rodzić' od genus dpn. generis 'urodzenie; rasa; klasa; rodzaj; ród'; por. generalia; generator; genre gotycyzm co znaczy.
Co znaczy Genua:
Definicja genua wł., żegl. trójkątny, przedni, b. wypukły żagiel zachodzący w kierunku rufy daleko poza maszt, rozpinany na jachtach gotycyzm słownik.
Co znaczy Georgiki:
Definicja Grecji i Rzymie - utwory poet. o charakterze opisowo-dydaktycznym, przeznaczone pracy rolnika i życiu wsi. Etym. - ?Xac. Georgica 'tytuł poematu Wergiliusza' z gr. geōrgikós 'rolniczy' od geōrgós gotycyzm znaczenie.
  • Dodano:
  • Autor: