graben co to jest
Co to jest graben? Definicja graben geol. rów tektoniczny, zapadlisko ograniczone z dwóch stron.

Czy przydatne?

Definicja graben

Definicja z ang. graben, z niem. Graben.

Co znaczy GRABEN: graben geol. rów tektoniczny, zapadlisko ograniczone z dwóch stron uskokami biegnącymi mniej więcej równolegle do siebie, zazw. na znacznej długości; por. horst. Etym. - nm. Graben 'rów'

Czym jest graben znaczenie w Znaczenie G .

Co znaczy Gamety:
Definicja rozrodcze męskie i ?Xeńskie o pojedynczej, zredukowanej (haploidalnej) liczbie chromosomów (zazwyczaj komórki ciała zawierają podwójną - diploidalną - ich liczbę); por. zygota. Etym. - gr. gamétēs graben co to jest.
Co znaczy Giermak:
Definicja ubiór męski kroju węg. noszony poprzez mężczyzn od końca XV do XVII w. w pol. ubiorze narodowym, długi, zapinany na pętlice i guzy, z rękawami i futrzanym kołnierzem; od XVI w. w Polsce: sukmana graben definicja.
Co znaczy Galanteriekunst:
Definicja Galanteriekunst nm., dosł. 'sztuka galanteryjna' plast. styl (malarstwa i tym podobne) charakteryzujący się gł. elegancją i zaletami technicznymi graben co znaczy.
Co znaczy Gotyk:
Definicja sztukach plast., panujący od poł. XII do XV w.; typ pisma o konturze łamanym, ostrokątnym, używanego w śrdw.; jego odmiana, szwabacha (od poł. XV w., użytkowana w druku), przekształcona w XVI w. we graben słownik.
Co znaczy Gorie Ot Uma:
Definicja Gorie ot uma ros., bieda (wynikła) z (posiadania) rozumu; Mądremu biada (tł. J. Tuwima). Etym. - tytuł dramatu (1824 r.) pisarza ros. Aleksandra Gribojedowa (1795-1829 graben znaczenie.
  • Dodano:
  • Autor: