grandilokwencja co to jest
Co to jest grandilokwencja? Definicja grandilokwencja górnolotny, koturnowy, pompatyczny.

Czy przydatne?

Definicja grandilokwencja

Definicja z ang. grandiloquence, z niem. Schwülstigkeit.

Co znaczy GRANDILOKWENCJA: grandilokwencja górnolotny, koturnowy, pompatyczny, bombastyczny styl, sposób mówienia; używanie szumnych, napuszonych zwrotów, frazesów. Etym. - wł. grandiloquenza 'jw.' z ?Xac. grandiloquus 'wyniosły a. chełpliwy w mowie'; grandis, zobacz grand; -loquus od loqui, zobacz lokucja

Czym jest grandilokwencja znaczenie w Znaczenie G .

Co znaczy Grissino:
Definicja grissino (l.mn. grissini) paluszek, długa, wąska bułeczka włoska o chrupkiej skórce. Etym. - wł. 'jw.' z dial. piemonckiego grissin, ghersin 'jp.' od ghersa 'pasek grandilokwencja co to jest.
Co znaczy Gaus:
Definicja gaus (Gs) fiz. jednostka indukcji magnetycznej. Etym. - na cześć matematyka i fizyka nm.: Carl Fr. Gauss (1777-1855 grandilokwencja definicja.
Co znaczy Grawer:
Definicja sztycharz, pieczętarz, wyrzynający rysunki w metalu (kamieniu). grawerować. grawiura przest. odbitka z grawerowanej płyty, deski. Etym. - fr. graveur 'rytownik' i gravure 'sztych(arstwo)' od graver grandilokwencja co znaczy.
Co znaczy Glaukoma:
Definicja glaukoma jaskra, dolegliwość oczu, powiększenie się ciśnienia śródgałkowego. Etym. - gr. glaúkoma 'mamidło; bielmo' od glaukós 'błyszczący; szary grandilokwencja słownik.
Co znaczy Gaon:
Definicja hebr. 'ekscelencja' tytuł żyd. przywódców duchowych i rektorów akademii talmudycznych od VII do XIII w. w Babilonii i Palestynie; gł. zadaniem gaonów była interpretacja i rozwijanie prawa grandilokwencja znaczenie.
  • Dodano:
  • Autor: