greshama co to jest
Co to jest Greshama? Definicja Greshama [wym. greszäma] prawo (a. prawo Kopernika) - ekon. pieniądz.

Czy przydatne?

Definicja Greshama

Definicja z ang. Gresham, z niem. Gresham.

Co znaczy GRESHAMA: Greshama [wym. greszäma] prawo (a. prawo Kopernika) - ekon. pieniądz lepszy (o większej zawartości kruszcu) wypierany jest z obiegu poprzez pieniądz gorszy, o tejże wartości nominalnej. Etym. - od nazwiska ekonomisty z angielskiego:, który to prawo sformułował: Tomasz Gresham (1519-79)

Czym jest Greshama znaczenie w Znaczenie G .

Co znaczy Gitara:
Porównanie muz. strunowy szarpany; g. włoska (6-strunowa), rosyjska (7-strunowa); g. hawajska (zobacz portamento; por. ukulele). Etym. - hiszp. guitarra 'jw.' z arab. kītār od gr. kithára, zobacz kitara greshama co znaczy.
Krzyżówka Glissando:
Dlaczego płynne przejście poprzez szereg następnych dźwięków uzyskane poprzez przesunięcie palcem po strunie (na przykład skrzypiec), strunach (harfy), klawiszach (na przykład fortepianu) a. poprzez ruch greshama krzyżówka.
Co to jest Gotterdammerung:
Jak lepiej przen. moment a. mechanizm upadku i rozkładu (na przykład ustroju polit. a. społecznego), któremu towarzyszą starcia zbrojne i ogólny zamęt. Etym. - nm. 'zmierzch bogów'; Gott 'bóg'; dämmern 'świtać greshama co to jest.
Słownik Grawer:
Kiedy sztycharz, pieczętarz, wyrzynający rysunki w metalu (kamieniu). grawerować. grawiura przest. odbitka z grawerowanej płyty, deski. Etym. - fr. graveur 'rytownik' i gravure 'sztych(arstwo)' od graver greshama słownik.
Czym jest Graecum Est Non Legitur:
Od czego zależy legitur ?Xac., żart. maksyma śrdw. to po grecku, tego się nie czyta; przen. nie bierz się do rzeczy, na której się nie znasz. Etym. - w śrdw. język gr. był niewiele znany i źle widziany poprzez greshama czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: