grog co to jest
Co to jest grog? Definicja grog silny trunek alkoholowy (zwł. rum) rozcieńczony wodą, aktualnie.

Czy przydatne?

Definicja grog

Definicja z ang. grog, z niem. Grog.

Co znaczy GROG: grog silny trunek alkoholowy (zwł. rum) rozcieńczony wodą, aktualnie zazw. podawany na gorąco z sokiem cytrynowym i niekiedy z cukrem. groggy (bokser) osłabiony walką (zwł. ciosami w głowę), ledwie trzymający się na nogach, oszołomiony. Etym. - z angielskiego: groggy 'słaby, senny, wyczerpany; jw.' od grog 'jw.' od przydomka (Old) Grog '(stary) Grog' admirała z angielskiego: Edwarda Vernona (1684-1757), który kazał rozcieńczać rum wydzielany marynarzom; od nazwy materiału płaszcza, jaki nosił w niedobrą pogodę: grogram 'gruba, impregnowana tkanina z jedwabiu, mohairu i wełny' ze śr.fr. gros grain 'gruboziarnisty; szorstki (materiał)'

Czym jest grog znaczenie w Znaczenie G .

Co znaczy Gargulec:
Definicja plwacz, archit. ozdobne zakończenie rynny dachowej, z którego woda deszczowa spada swobodnie, daleko od lica muru (szczególnie fantastyczne formy g-a we fr. archit. gotyckiej: potwory, demony grog co to jest.
Co znaczy Glam:
Definicja glam pop. bryt. zamożna osoba w średnim wieku (od 45 do 59 roku życia). Etym. - z angielskiego: akronim: Greying, Leisured, Affluent, Married 'siwiejący, nie pracujący, zamożny, żonaty (zamężna grog definicja.
Co znaczy Guiro:
Definicja guiro perkusyjny instrument muz. pochodzenia latynoamer., wykonany z karbowanej tykwy, po której grający przesuwa prętem, wydobywając serię trzasków. Etym. - amer.hiszp. 'tykwa grog co znaczy.
Co znaczy Glaukoma:
Definicja glaukoma jaskra, dolegliwość oczu, powiększenie się ciśnienia śródgałkowego. Etym. - gr. glaúkoma 'mamidło; bielmo' od glaukós 'błyszczący; szary grog słownik.
Co znaczy Gadget:
Definicja gädżet] z angielskiego:, przyrząd, system, urządzenie, zazw. małych rozmiarów, będące nowością techn., udogodnieniem, regularnie stanowiące obiekt (bonus usprawniający) większego systemu, na przykład grog znaczenie.
  • Dodano:
  • Autor: