gujot co to jest
Co to jest gujot? Definicja gujot geogr. podmorska góra wulkaniczna w kształcie ściętego stożka.

Czy przydatne?

Definicja gujot

Definicja z ang. Guyot, z niem. Guyot.

Co znaczy GUJOT: gujot geogr. podmorska góra wulkaniczna w kształcie ściętego stożka, której płaski wierzchołek znajduje się na głębokości do 1500 m pod powierzchnią oceanu (przeważnie O. Spokojnego). Etym. - od nazwiska amer. geografa i geologa ur. w Szwajcarii, Arnolda H. Guyota, 1807-84

Czym jest gujot znaczenie w Znaczenie G .

Co znaczy Gepard:
Definicja ssak, najszybszy z rodz. kotów, o wysokich nogach i nakrapianej sierści, występujący na stepach Afryki i płd. Azji; stosowany jako zwierzę gończe do polowań na antylopy. Etym. - fr. guépard 'jw.' z gujot co to jest.
Co znaczy Glob:
Definicja elipsoida, sfera; kula ziemska; figura planety, satelity (naturalnego), Słońca. globalny ogólny, całkowity; całościowy; integralny; por. synkretyzm. globus schemat kuli ziemskiej, sfery niebieskiej a gujot definicja.
Co znaczy Galilaee Vicisti:
Definicja Xac., Galilejczyku, zwyciężyłeś. Etym. - ?Xac. tł. z gr. rzekomych ostatnich słów niechętnego chrześcijaństwu cesarza rz. Juliana (Flavius Claudius Iulianus, około 331-363), zwanego poprzez gujot co znaczy.
Co znaczy Gre A:
Definicja greża jedwab surowy z rozwijanych oprzędów jedwabników. Etym. - fr. grège 'surowy (o jedwabiu)' z wł. greggio 'surowy; szary gujot słownik.
Co znaczy Gilotyna:
Definicja przyrząd do ścinania głowy dzięki trójkątnego noża, który opada na szyję skazańca; krajarka do cięcia papieru, tektury, blachy i tak dalej Etym. - fr. guillotine 'gilotyna'; od nazwiska: dr J. G gujot znaczenie.
  • Dodano:
  • Autor: