drzewo gwajakowe co to jest
Co to jest gwajakowe drzewo? Definicja gwajakowe drzewo, gwajakowiec, rodzaj śr.amer. tropikalnych.

Czy przydatne?

Definicja gwajakowe drzewo

Definicja z ang. guaiac tree, z niem. Guajak-Baum.

Co znaczy GWAJAKOWE DRZEWO: gwajakowe drzewo, gwajakowiec, rodzaj śr.amer. tropikalnych drzew o ciężkim i twardym drewnie (zwanym lignum vitae 'z łaciny drzewo życia', wykorzystywanym w tokarstwie), bogatych w żywice zawierające gwajakol, składnik kreozotu, użytkowany jako środek odkażający i wykrztuśny. Etym. - n.z łaciny Guaiacum 'jw.' z hiszp. guayaco, guayacán 'jp.' z jęz. taino

Czym jest gwajakowe drzewo znaczenie w Znaczenie G .

Co znaczy Galant:
Definicja goguś, przesadnie ugrzeczniony, szarmancki wobec kobiet; donżuan, umizgus. galanteria wytworna grzeczność wobec kobiet; towary galanteryjne, części stroju (oprócz ubiorów, obuwia i nakryć głowy gwajakowe drzewo co to jest.
Co znaczy Griffonage:
Definicja griffonage bazgranina, gryzmoły; por. barbouillage. Etym. - fr. od griffe 'szpon, pazur' z g.nm. gripan 'chwytać' (nm. greifen gwajakowe drzewo definicja.
Co znaczy Gwinea:
Definicja jednostka rozrachunkowa równa 21 szylingom, gdzie, do 1971 r., obliczało się honoraria, ceny nie wszystkich towarów luksusowych i tak dalej; dawna z angielskiego: moneta, bita jakoby początkowo ze gwajakowe drzewo co znaczy.
Co znaczy Goth:
Definicja goth poważny, melancholijny, surowy styl muzyki rockowej; muzyk uprawiający taki styl. Etym. - z angielskiego: skr od gothic 'gotycki gwajakowe drzewo słownik.
Co znaczy Garotte:
Definicja garrote] hiszpański sposób tracenia skazańców dzięki żelaznego kołnierza przymocowanego do słupa i zaciskanego śrubą na szyi aż do uduszenia; żelazny kołnierz, którym dokonywa się tej egzekucji. Etym gwajakowe drzewo znaczenie.
  • Dodano:
  • Autor: