co to jest
Co to jest jon? Definicja jon atom a. zespół atomów obdarzony ładunkiem elektr. dodatnim (kation) a.

Czy przydatne?

Definicja jon

Definicja z ang. ion, z niem. Ion.

Co znaczy JON: jon atom a. zespół atomów obdarzony ładunkiem elektr. dodatnim (kation) a. ujemnym (anion). jonosfera ogólna nazwa zjonizowanych warstw atmosfery ponad 65 km nad powierzchnią Ziemi; por. geosfery. jonizacja powstawanie jonów dodatnich wskutek oderwania elektronu od obojętnego atomu a. cząsteczki pod wpływem promieniowania, wysokiej temp., bombardowania elektronami i tym podobne Etym. - gr. r.nij. od iōn p.pr. od iènai 'iść'; zobacz sfera

Czym jest jon znaczenie w Znaczenie J .

Co znaczy Jojo:
Porównanie zabawa polegająca na odbijaniu (rytmicznymi ruchami ręki) szerokiej i płaskiej szpuli przyciąganej poprzez nawijający się na nią sznurek, którego koniec trzyma się w palcach; szpula wykorzystywana do jon co znaczy.
Krzyżówka Justować:
Dlaczego przygotowywać zbiór zecerski do druku poprzez wypełnienie pustych miejsc justunkiem, ślepym materiałem, niższym od czcionek i linii, nie dającym odbitki w druku (por. interlinia; spacja). Etym. - nm jon krzyżówka.
Co to jest Jonasz:
Jak lepiej przynoszący pecha, ściągający biedę, nieszczęście. Etym. - od imienia proroka izraelskiego żyjącego za panowania Jeroboama II (783-743 przed naszą erą). Wg Biblii jego obecność na okręcie płynącym do jon co to jest.
Słownik Jekyll I Hyde:
Kiedy Jekyll i Hyde zobacz Dr. Jekyll and Mr. Hyde jon słownik.
Czym jest Jacht:
Od czego zależy lekki statek żaglowy a. motorowy do celów sport., spacerowych a. turystycznych. jachting sport a. turystyka uprawiane na jachtach. jachtklub stowarzyszenie dla uprawiania sportów wodnych. Etym. - z jon czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: