kliper co to jest
Co to jest kliper? Definicja kliper błyskawiczny żaglowiec oceaniczny o smukłym kadłubie, wysokich.

Czy przydatne?

Definicja kliper

Definicja z ang. clipper, z niem. Scherer.

Co znaczy KLIPER: kliper błyskawiczny żaglowiec oceaniczny o smukłym kadłubie, wysokich masztach i dużej liczbie żagli, stosowany w latach 1845-1900 do przewozu cennych i łatwo psujących się ładunków (herbata, owoce, korzenie i tym podobne). Etym. - z angielskiego: clipper 'maszynka do strzyżenia, cięcia; rączy koń; błyskawiczny pojazd; jw.' od clip 'ciąć; pędzić'

Czym jest kliper znaczenie w Znaczenie K .

Co znaczy Kto Nie Rabotajet Tot Nie Jest:
Porównanie kto nie rabotajet, tot nie jest ros., kto nie pracuje, ten nie je; por. quis non vult operari... Etym. - jedna z zasad pierwszej konstytucji radzieckiej 4-10 VII 1918 r kliper co znaczy.
Krzyżówka Kleftowie:
Dlaczego grecki, gł. chłopski, partyzancki ruch oporu przeciw tureckim zaborcom (poł. XV w.-1830); gesty swoich bohaterów kleftowie opisywali w jęz. ludowym, w tak zwany Pieśniach kleftów. Etym. - n.gr kliper krzyżówka.
Co to jest Kazamaty:
Jak lepiej sklepione pomieszczenia pod fortyfikacjami, wykorzystywane jako magazyny, schrony, więzienie; lochy więzienne, zwł. w twierdzy; obudowy pancerne chroniące działa okrętowe od ognia nieprzyjaciela kliper co to jest.
Słownik Klinkier:
Kiedy klinkier cegła hol., zendrówka, spieczona, o ciemnej barwie i małej nasiąkliwości, odznaczająca się sporą wytrzymałością na ściskanie i odpornością na impulsy chem. Etym. - nm. Klinker 'jw.' z hol kliper słownik.
Czym jest Kulomb:
Od czego zależy kulomb (C) jednostka ilości elektryczności (ładunku, naboju elektr.). Etym. - od nazwiska fizyka fr.: Charles Coulomb (1736-1806 kliper czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: