parweniusz co to jest
Co to jest parweniusz? Definicja parweniusz osobnik, który robiąc karierę otrzymał się do wyższego.

Czy przydatne?

Definicja parweniusz

Definicja z ang. upstart, z niem. Emporkömmling.

Co znaczy PARWENIUSZ: parweniusz osobnik, który robiąc karierę otrzymał się do wyższego środowiska i naśladuje jego obyczaje w sposób przesadny i natrętny; nuworysz, dorobkiewicz, nowobogacki. Etym. - fr. parvenu 'jw.' z parvenir 'dojść; dorobić się' od ?Xac. parvenire 'przejść; mieć powodzenie'; zobacz per-; venire, zobacz adwent

Czym jest parweniusz znaczenie w Znaczenie P .

Co znaczy Pilzner:
Porównanie pilzner światowej sławy jasne piwo o niskiej zawartości alkoholu, chmielowe, wytwarzane w Pilznie. Etym. - nm. Pilsener 'pilzeńskie' od nazwy miasta Pilzno (Plzeň) w zach. Czechosłowacji parweniusz co znaczy.
Krzyżówka Prozelita:
Dlaczego nawrócony, neofita, nowy (zwł. gorliwy) wyznawca jakiejś wiary, idei. prozelityzm dążenie do nawracania innych na własną wiarę, do pozyskania zwolenników jakiejś idei. Etym. - gr. prosēlytos parweniusz krzyżówka.
Co to jest Patent:
Jak lepiej nadający prawo wyłącznego korzystania z wynalazku na określony czas, w sposób przemysłowy i handl.; przest. dokument uprawniający do prowadzenia zakładu przemysł. a. handl. albo do wykonywania parweniusz co to jest.
Słownik Pirronizm:
Kiedy pirronizm doktryna filoz. Pirrona; sceptycyzm, zwł. całkowity, radykalny. Etym. - gr. Pýrrhōn z Elidy (około 365-około 275 przed naszą erą), filozof, założyciel szkoły sceptyków w Grecji parweniusz słownik.
Czym jest Precjoza:
Od czego zależy precjoza zobacz précieuses parweniusz czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: