transalpejski co to jest
Co to jest transalpejski? Definicja transalpejski położony na północ od alp; por. cisalpejski. Etym.

Czy przydatne?

Definicja transalpejski

Definicja z ang. transalpine, z niem. alpen.

Co znaczy TRANSALPEJSKI: transalpejski położony na północ od alp; por. cisalpejski. Etym. - ?Xac. transalpinus 'znajdujący się za Alpami (z punktu widzenia Rzymian)', zobacz trans-; Alpinus 'alpejski'

Czym jest transalpejski znaczenie w Znaczenie T .

Co znaczy Twist:
Definicja błyskawiczny taniec towarzyski pochodzenia amer., w takcie dwudzielnym, charakteryzujący się gimnastyczną niemal ruchliwością ciała i mocnymi skrętami nóg i rąk. Etym. - z angielskiego: 'skręt transalpejski co to jest.
Co znaczy Tumulus:
Definicja tumulus sztucznie usypany kopiec, zwł. kryjący grób staroż. a. przedhistoryczny. Etym. - ?Xac. 'pagórek; kopiec; grób; nagrobek transalpejski definicja.
Co znaczy Tympanon:
Definicja bębenek ucha; błona bębenkowa; w arch. klasy(cysty)cznej: trójkątne pole frontonu; w arch. romańskiej: płyta półkolista a. ostrołukowa nad nadprożem portalu (zazw. bogato rzeźbiona). Etym. - gr transalpejski co znaczy.
Co znaczy Terb:
Definicja terb chem. pierwIASTEK, Tabl. 1, metal ziem rzadkich (por. lantanowce). Etym. - od nazwy miasta Ytterby w Szwecji; por. erb transalpejski słownik.
Co znaczy Turris Eburnea:
Definicja turris eburnea ?Xac., wieża z kości słoniowej (izolujących się, stroniących od ludzi, świata i jego spraw transalpejski znaczenie.
  • Dodano:
  • Autor: