zaum co to jest
Co to jest zaum? Definicja zaum [wym. za-um] ros., 'język pozarozumowy', arbitralna kombinacja.

Czy przydatne?

Definicja zaum

Definicja z ang. zaum, z niem. Zaum.

Co znaczy ZAUM: zaum [wym. za-um] ros., 'język pozarozumowy', arbitralna kombinacja dźwięków, gra z morfologicznymi składnikami znanych wyrazów użytkowana w literaturze ros. poprzez Wielemira Chlebnikowa (1885-1922) i Aleksieja J. Kruczonycha (1886-?) w dążeniu do obnażenia "słowa samoistnego", odpowiednio z przekonaniem futurystów, Iż wyraz, jako budulec literaturze, należy wyzwolić z jego "tradycyjnej zależności od znaczenia" i uczynić z niego jednostkę samowystarczalną. Etym. - ros. zaúmnyj 'pozarozumowy; przemądrzały' od úmnyj 'rozumny' z um 'rozum, umysł'

Czym jest zaum znaczenie w Znaczenie Z .

Co znaczy Zamsz:
Definicja zwierzyny płowej a. owcza, albo cielęca, pozbawiona lica, garbowana tłuszczowo, stosowana do produkcji rękawiczek, obuwia, ubrań, ściereczek; drapana i krótko strzyżona tkanina bawełniana zaum co to jest.
Co znaczy Zahlen Entscheiden:
Definicja Zahlen entscheiden! nm., liczby rozstrzygają! Etym. - fizyk nm. Johann Friedrich Benzenberg, 1777-1846, passim zaum definicja.
Co znaczy Zapping:
Definicja zapping z angielskiego:, rozrywka polegająca na bezustannym przerzucaniu się z kanału na kanał w odbiorze telewizji zaum co znaczy.
Co znaczy Zero Growth:
Definicja zierou grouf] (skr. od zero population growth) zerowy wzrost liczby ludności, stan, gdzie liczba ta przestała się powiększać, bo osiągnięto równowagę pomiędzy liczbą narodzin i liczbą zgonów; (skr zaum słownik.
Co znaczy Zakompleksiony:
Definicja zakompleksiony ofiara kompleksów; zahamowany, nieśmiały. Etym. - zobacz kompleks (psych zaum znaczenie.
  • Dodano:
  • Autor: