zeitgeber co to jest
Co to jest Zeitgeber? Definicja Zeitgeber jeden z rozmaitych wyznaczników czasu, takich jak światło.

Czy przydatne?

Definicja Zeitgeber

Definicja z ang. Zeitgeber, z niem. Zeitgeber.

Co znaczy ZEITGEBER: Zeitgeber jeden z rozmaitych wyznaczników czasu, takich jak światło, ciemność a. temp., wpływających na działanie zegara biologicznego żywych organizmów. Etym. - nm. dosł. 'dawca czasu'; Zeit, zobacz Zeitnot; geben 'dawać'

Czym jest Zeitgeber znaczenie w Znaczenie Z .

Co znaczy Zoil:
Porównanie zawistny, złośliwy krytyk, szukający dziury w całym, pretekstu do nagany; por. Momus. Etym. - ?Xac. Zoilus, gr. Dzōílos, Zoil, retor i filolog gr. z IV w. przed naszą erą, słynny z ostrej krytyki zeitgeber co znaczy.
Krzyżówka Zaum:
Dlaczego ros., 'język pozarozumowy', arbitralna kombinacja dźwięków, gra z morfologicznymi składnikami znanych wyrazów użytkowana w literaturze ros. poprzez Wielemira Chlebnikowa (1885-1922) i Aleksieja J zeitgeber krzyżówka.
Co to jest Zanni:
Jak lepiej sługa, błazen, pajac, akrobata (pochodzący tradycyjnie z Bergamo) włoskiej commedia dell'arte; por. Pulcinella. Etym. - wł. 'jw.' w dial. lombardzkim zdrobn. od Giovanni 'Jan' z późn.z łaciny Jo(h zeitgeber co to jest.
Słownik Zwischenruf:
Kiedy Zwischenruf [wym. cfiszenruf] okrzyk z sali, przerywający tok przemówienia, odczytu i tym podobne Etym. - nm. 'jw.'; zwischen '(po)pomiędzy'; Ruf '(za)wołanie; wezwanie; reputacja zeitgeber słownik.
Czym jest Zortziko:
Od czego zależy zortziko baskijska pieśń a. taniec w takcie 5/8 ze skokami wzwyż, czasem niebezpiecznymi, niekiedy realizowany z mieczami. Etym. - baskijski 'jw.' od zortzi '8'; od miary taktu zeitgeber czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: