zerrenheit co to jest
Co to jest Zerrisenheit? Definicja Zerrisenheit dezintegracja, termin nm. krytyki lit., odnoszący.

Czy przydatne?

Definicja Zerrisenheit

Definicja z ang. Zerrisenheit, z niem. Zerrisenheit.

Co znaczy ZERRISENHEIT: Zerrisenheit dezintegracja, termin nm. krytyki lit., odnoszący się do położenia bohatera, zazw. twórcy, nie mogącego pogodzić dążeń swego subiektywnego, idealnego świata z wymogami obiektywnego świata rzeczywistości (na przykład Werter i Tasso u Goethego, Johannes Kreisler u E. T. A. Hoffmanna, Harry Haller w Wilku stepowym Hessego). Etym. - nm. 'rozdarcie; rozterka' od zerreissen 'rozdzierać'; zer- 'roz-'; reissen 'rwać; drzeć'

Czym jest Zerrisenheit znaczenie w Znaczenie Z .

Co znaczy Zen:
Definicja zen japońska odmiana buddyzmu, zalecająca dyscyplinę wewnętrzną, medytację i kontemplację jako drogę do zespolenia się z Buddą. Etym. - jap. 'medytacja relig.' z chiń., z sanskr zerrisenheit co to jest.
Co znaczy Zeitgeber:
Definicja rozmaitych wyznaczników czasu, takich jak światło, ciemność a. temp., wpływających na działanie zegara biologicznego żywych organizmów. Etym. - nm. dosł. 'dawca czasu'; Zeit, zobacz Zeitnot; geben zerrisenheit definicja.
Co znaczy Zglajchszaltowany:
Definicja zglajchszaltowany zobacz glajchszaltować zerrisenheit co znaczy.
Co znaczy Zona:
Definicja zona przest. strefa. Etym. - ?Xac. 'pas; strefa' z gr. dzōnē 'pas'; por. perizonium zerrisenheit słownik.
Co znaczy Zebu:
Definicja bydło domowe, odznaczające się sporym mięsistym garbem na grzbiecie, zwisającym podgardlem i fałdami luźnej skóry na brzuchu, odporne na upał i ataki owadów tropikalnych, hodowane w licznych rasach w zerrisenheit znaczenie.
  • Dodano:
  • Autor: