zodiak co to jest
Co to jest zodiak? Definicja zodiak astr. zwierzyniec niebieski, pas na niebie po obu stronach.

Czy przydatne?

Definicja zodiak

Definicja z ang. zodiac, z niem. Tierkreis.

Co znaczy ZODIAK: zodiak astr. zwierzyniec niebieski, pas na niebie po obu stronach ekliptyki, gdzie przebiegają obserwowane drogi Słońca, Księżyca i planet (niezależnie od Plutona), podzielony w staroż. dla celów astrologicznych na 12 części (znaków), nazwanych od gwiazdozbiorów, poprzez które ekliptyka przeCHODZI, Tabl. 2. Etym. - ?Xac. zodiacus 'jw.' z gr. dzōidiakós 'w odniesieniu wyrytych a. wymalowanych znaków zodiaku' od dzōidion 'ryta a. malowana figura, zwierzątko; symbol zodiaku', zdrobn. od dzōion, zobacz -zoo

Czym jest zodiak znaczenie w Znaczenie Z .

Co znaczy Zweikindersystem:
Definicja Zweikindersystem zasada (posiadania) dwojga dzieci (w rodzinie). Etym. - nm. 'jw.'; zwei '2'; Kind 'dziecko'; zobacz mechanizm zodiak co to jest.
Co znaczy Zukunftmusik:
Definicja muzyka przyszłości. Etym. - ustalenie charakteryzujące (w połowie XIX w.) kierunek w muz. reprezentowany poprzez Richarda Wagnera (1813-83), oparte na jego pracy Das Kunstwerk der Zukunft (" zodiak definicja.
Co znaczy Zen:
Definicja zen japońska odmiana buddyzmu, zalecająca dyscyplinę wewnętrzną, medytację i kontemplację jako drogę do zespolenia się z Buddą. Etym. - jap. 'medytacja relig.' z chiń., z sanskr zodiak co znaczy.
Co znaczy Zebu:
Definicja bydło domowe, odznaczające się sporym mięsistym garbem na grzbiecie, zwisającym podgardlem i fałdami luźnej skóry na brzuchu, odporne na upał i ataki owadów tropikalnych, hodowane w licznych rasach w zodiak słownik.
Co znaczy Zoroastryzm:
Definicja zoroastryzm zobacz mazdaizm. Etym. - Zoroaster (Zaratustra), imię reformatora mazdaizmu (VII a. VI w. przed naszą erą zodiak znaczenie.
  • Dodano:
  • Autor: