zygo co to jest
Co to jest ZYGO? Definicja ZYGO- w złożeniach: jarzmo; sprzężony; para; połączenie; stopienie się.

Czy przydatne?

Definicja ZYGO

Definicja z ang. Zygo, z niem. Zygo.

Co znaczy ZYGO: ZYGO- w złożeniach: jarzmo; sprzężony; para; połączenie; stopienie się, zlanie się. zygota biol. komórka o podwójnej (diploidalnej), całkowitej liczbie chromosomów, powstała poprzez połączenie i zlanie się dwóch gamet. Etym. - gr. dzygōtós 'połączony (jarzmem); sprzężony' od dzygón 'jarzmo; zaprzęg; waga; most'

Czym jest ZYGO znaczenie w Znaczenie Z .

Co znaczy Zakat:
Definicja zakat arab., doroczny podatek na biednych, rodzaj jałmużny, uważany za powinność relig. każdego muzułmanina, zużywany na cele charytatywne i relig zygo co to jest.
Co znaczy Zaibatsu:
Definicja zaibatsu jap., japoński typ kartelu, trustu; konglomerat ekon.; klika finansowa zygo definicja.
Co znaczy Zugunruhe:
Definicja cugunrue] bodźce wewnętrzne, jak produkcja hormonów płciowych, utrwalone zwyczaje ewolucyjne o podłożu instynktownym i in., zmuszające zwierzęta, zwł. ptaki do migracji (wędrówek). Etym. - nm., dosł zygo co znaczy.
Co znaczy Zen:
Definicja zen japońska odmiana buddyzmu, zalecająca dyscyplinę wewnętrzną, medytację i kontemplację jako drogę do zespolenia się z Buddą. Etym. - jap. 'medytacja relig.' z chiń., z sanskr zygo słownik.
Co znaczy Zortziko:
Definicja zortziko baskijska pieśń a. taniec w takcie 5/8 ze skokami wzwyż, czasem niebezpiecznymi, niekiedy realizowany z mieczami. Etym. - baskijski 'jw.' od zortzi '8'; od miary taktu zygo znaczenie.
  • Dodano:
  • Autor: