gaon co to jest
Co to jest gaon? Definicja gaon (l.mn. geonim) hebr. 'ekscelencja' tytuł żyd. przywódców duchowych.

Czy przydatne?

Definicja gaon

Definicja z ang. gaon, z niem. gaon.

Co znaczy GAON: gaon (l.mn. geonim) hebr. 'ekscelencja' tytuł żyd. przywódców duchowych i rektorów akademii talmudycznych od VII do XIII w. w Babilonii i Palestynie; gł. zadaniem gaonów była interpretacja i rozwijanie prawa talmudycznego, piecza nad żyd. tradycją prawną i rozsądzanie sporów prawnych w formie odpowiedzi (z łaciny responsa); mają one ogromną wartość dla studiów nad historią i teologią okresu gaońskiego. Potem nazwa gaon stała się tytułem honorowym najwybitniejszych uczonych w prawie żyd., na przykład sławnego Eliasza ben Salomona (1720-97), znanego jako gaon wileński albo zwyczajnie Gaon

Czym jest gaon znaczenie w Znaczenie G .

Co znaczy Guru:
Porównanie guru w hinduizmie - (osobisty) nauczyciel i przewodnik relig. i duchowy, mistrz. Etym. - hindi 'jw.' z sanskr. dosł. 'ciężki, istotny, czcigodny gaon co znaczy.
Krzyżówka Getry:
Dlaczego nakładanych na obuwie półkamaszków z filcu, sukna a. płótna, wkładanych dla ciepła a., gdy modne, dla elegancji, okrywających nogę w kostkach i podbiciu stopy. Etym. - fr. guêtre l.poj. 'jw gaon krzyżówka.
Co to jest Golkonda:
Jak lepiej niewyczerpane źródło jakichś rzeczy, dóbr (także niematerialnych); królestwo pełne niezmiernych bogactw i skarbów; por. Eldorado. Etym. - miasto w płd.-wsch. Indiach k. Hajderabadu, w XVII w. ośrodek gaon co to jest.
Słownik Gazela:
Kiedy gazela pot. nazwa drobniejszych, szybkich antylop. Etym. - arab. ghazāl 'młodziutki jelonek; dzika koza gaon słownik.
Czym jest Gmerk:
Od czego zależy XIII do końca XVIII w.) symbol osobisty i dla rodziny polskich mieszczan (i chłopów), godło umieszczane na pieczęciach, sygnetach; marka, stempel wytwórczy na wyrobach rękodzieła, rzemiosła gaon czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: