getto co to jest
Co to jest getto? Definicja getto w śrdw. i w nie wszystkich państwach okupowanych poprzez Niemcy.

Czy przydatne?

Definicja getto

Definicja z ang. ghetto, z niem. Ghetto.

Co znaczy GETTO: getto w śrdw. i w nie wszystkich państwach okupowanych poprzez Niemcy hitlerowskie (1940-45) - odrębna dzielnica żyd. w miastach; dzielnica miasta zamieszkana najczęściej poprzez jakąś mniejszość rasową a. narodową (na przykład Murzynów, Chińczyków, Portorykańczyków w stanach zjednoczonych ameryki); przen. ekipa socjalna żyjąca w izolacji od otoczenia. Etym. - wł. ghetto z (dialekt wenecki) geto 'huta' od ?Xac. iactare 'rzucać; odlewać metal jak w hucie'; pierwsze getto założono około 1500 na wyspie, na której znajdowało się il geto, huta wenecka. Biorąc przykład z Wenecji, papież Paweł IV zarządził utworzenie pierwszego getta rzymskiego i pierwszego z edyktu papieskiego; założono je w 1556 na bagnistym terenie Zatybrza

Czym jest getto znaczenie w Znaczenie G .

Co znaczy Galilaee Vicisti:
Porównanie Xac., Galilejczyku, zwyciężyłeś. Etym. - ?Xac. tł. z gr. rzekomych ostatnich słów niechętnego chrześcijaństwu cesarza rz. Juliana (Flavius Claudius Iulianus, około 331-363), zwanego poprzez getto co znaczy.
Krzyżówka Gemeinschaftsgefuhl:
Dlaczego nm., poczucie solidarności, duch zbiorowości, poczucie przynależności do jakiegoś stowarzyszenia a. organizacji, świadomość posiadania wspólnego dziedzictwa, wspólnej tradycji; zainteresowania getto krzyżówka.
Co to jest Grenadyna:
Jak lepiej przędza jedwabna o sporym skręcie; lekka tkanina jedwabna a. (ba)wełniana; czerwony, słodki syrop z owoców granatu, stosowany do coctaili a. z wodą sodową; napój z takim syropem. Etym. - fr getto co to jest.
Słownik Galantyna:
Kiedy drobiu, mięsa a. ryb. gotowana z jarzynami, podawana w galarecie na zimno. Etym. - fr. galantine 'jw.' ze śrdw.z łaciny galantina 'sos rybny' prawdop. z ?Xac. gelatus p.p. od gelare, zobacz gelée getto słownik.
Czym jest Giermak:
Od czego zależy ubiór męski kroju węg. noszony poprzez mężczyzn od końca XV do XVII w. w pol. ubiorze narodowym, długi, zapinany na pętlice i guzy, z rękawami i futrzanym kołnierzem; od XVI w. w Polsce: sukmana getto czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: