getto co to jest
Co to jest getto? Definicja getto w śrdw. i w nie wszystkich państwach okupowanych poprzez Niemcy.

Czy przydatne?

Definicja getto

Definicja z ang. ghetto, z niem. Ghetto.

Co znaczy GETTO: getto w śrdw. i w nie wszystkich państwach okupowanych poprzez Niemcy hitlerowskie (1940-45) - odrębna dzielnica żyd. w miastach; dzielnica miasta zamieszkana najczęściej poprzez jakąś mniejszość rasową a. narodową (na przykład Murzynów, Chińczyków, Portorykańczyków w stanach zjednoczonych ameryki); przen. ekipa socjalna żyjąca w izolacji od otoczenia. Etym. - wł. ghetto z (dialekt wenecki) geto 'huta' od ?Xac. iactare 'rzucać; odlewać metal jak w hucie'; pierwsze getto założono około 1500 na wyspie, na której znajdowało się il geto, huta wenecka. Biorąc przykład z Wenecji, papież Paweł IV zarządził utworzenie pierwszego getta rzymskiego i pierwszego z edyktu papieskiego; założono je w 1556 na bagnistym terenie Zatybrza

Czym jest getto znaczenie w Znaczenie G .

Co znaczy Grajcar:
Definicja cent, dawny miedziak austriacki, 1/100 guldena. 2. pręt do wykręcania elementów uwięzłych w rurach, lufach; (grajcarek) korkociąg; por. trybuszon. Etym. - 1. nm. Kreuzer 'srebrna moneta, bita od getto co to jest.
Co znaczy Geistesgeschichte:
Definicja nm., dosł. 'dzieje duchowe', historia kulturowa (intelektualna) zajmująca się "tematami, symbolami, koncepcjami, ideami, stylami i uczuciami" (Johan Huizinga), a również kulturą materialną getto definicja.
Co znaczy Gin:
Definicja gin zobacz dżyn getto co znaczy.
Co znaczy Gra Danka:
Definicja oparty na cyrylicy, wprowadzony w Rosji poprzez Piotra Wielkiego (1708) i stosowany (z pewnymi zmianami) do dziś. Etym. - ros. 'obywatelka' pop. od grażdánskaja ázbuka (pieczát') 'obywatelskie (jest getto słownik.
Co znaczy Gol:
Definicja gol sport. bramka, pkt. pozyskany poprzez efektywny strzał piłką a. krążkiem do bramki. Etym. - z angielskiego: goal 'meta, cel; gol getto znaczenie.
  • Dodano:
  • Autor: