gubernator co to jest
Co to jest gubernator? Definicja gubernator przedstawiciel władzy centralnej (metropolii) w.

Czy przydatne?

Definicja gubernator

Definicja z ang. governor, z niem. Gouverneur.

Co znaczy GUBERNATOR: gubernator przedstawiciel władzy centralnej (metropolii) w dominiach a. koloniach różnych państw; najwyższy (obieralny) urzędnik każdego stanu USA (z angielskiego: governor); w carskiej Rosji - naczelnik guberni, wyższej jednostki adm. (ros. gubiernátor). generał-gubernator w carskiej Rosji - administrator prowincji składającej się z jednej albo kilku guberni. generalny gubernator namiestnik Hitlera w Generalnym Gubernatorstwie (nm. Generalgouvernement), wykrojonym obszarze okupowanej Polski (1939-45). Etym. - ?Xac. gubernator 'sternik; rządca; król' od gubernare 'sterować; kierować; rządzić' z gr. kybernán, zobacz cybernetyka

Czym jest gubernator znaczenie w Znaczenie G .

Co znaczy Gramowid:
Definicja gramowid aparat do odtwarzania na telewizorze fonii i wizji z płyt telewizyjnych; por. wideokaseta. Etym. - gramo(fon) + (magneto)wid gubernator co to jest.
Co znaczy Giga:
Definicja wym. żi:g]; z angielskiego: jig [wym. dżig]) żywy taniec lud. w takcie trójkowym, dostępny w Anglii i Szkocji XVI i XVII w., do dziś tańczony w Irlandii; utwór muz., końcowa część suity barokowej gubernator definicja.
Co znaczy Giermek:
Definicja giermek śrdw. młodzieniec pełniący służbę przy rycerzu, sługa; przest. goniec w szachach. Etym. - węg. gyermek 'dziecko gubernator co znaczy.
Co znaczy GONIO:
Definicja GONIO- w złożeniach: kąt; zobacz -gon- 1. goniometr przyrząd do pomiaru kątów i wyznaczania kierunków (zwł. w krystalografii a. geodezji). Etym. - gr. gōnía, zobacz -gon- 1; -metr gubernator słownik.
Co znaczy Gamelan:
Definicja nazwa orkiestr różnej wielkości, pochodzących z wysp płd.-wsch. Azji, a składających się gł. z instrumentów perkusyjnych, smyczkowych i fletów; stosowany w tych orkiestrach wsch.azjatycki instrument gubernator znaczenie.
  • Dodano:
  • Autor: