guignol co to jest
Co to jest guignol? Definicja guignol [wym. giniol] sprytny wesołek, kpiarz, postać z fr. teatru.

Czy przydatne?

Definicja guignol

Definicja z ang. guignol, z niem. guignol.

Co znaczy GUIGNOL: guignol [wym. giniol] sprytny wesołek, kpiarz, postać z fr. teatru marionetek (Lyon, od XVIII w.). Grand Guignol [wym. grã giniol] przen. okropność, makabra, niesamowitość; nazwa teatru przy ul. Chaptal na Montmartre w Paryżu, gdzie wystawia się krótkie sztuki o treści makabrycznej (od 1897, z przerwą w latach 1962-73). Etym. - fr. od guigner 'zerkać, strzyc oczami, patrzeć zezem, łypać okiem porozumiewawczo', jak to właśnie czynił lyoński guignol

Czym jest guignol znaczenie w Znaczenie G .

Co znaczy Ghostword:
Porównanie goustuö:d] z angielskiego:, słowo-widmo, zawdzięczający swe stworzenie omyłce środka przekazu (błędowi drukarskiemu, przejęzyczeniu się i tak dalej). ghostwriter [wym. goustrajter] osoba pisząca guignol co znaczy.
Krzyżówka Geminata:
Dlaczego geminata jęz. spółgłoska podwojona (na przykład nn, ss). Etym. - ?Xac. geminatus p.p. geminare 'podwajać' z geminus 'bliźniak'; POR. Tabl. 2 guignol krzyżówka.
Co to jest Gamba:
Jak lepiej gamba zobacz viola da gamba guignol co to jest.
Słownik Gabinet:
Kiedy członków rządu, porada ministrów; sekretariat (ministra); pokój w urzędzie dla osoby na kierowniczym stanowisku; komplet mebli do takiego pokoju; pokój do pracy umysłowej, naukowej, zawodowej guignol słownik.
Czym jest Gwinea:
Od czego zależy jednostka rozrachunkowa równa 21 szylingom, gdzie, do 1971 r., obliczało się honoraria, ceny nie wszystkich towarów luksusowych i tak dalej; dawna z angielskiego: moneta, bita jakoby początkowo ze guignol czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: