guignol co to jest
Co to jest guignol? Definicja guignol [wym. giniol] sprytny wesołek, kpiarz, postać z fr. teatru.

Czy przydatne?

Definicja guignol

Definicja z ang. guignol, z niem. guignol.

Co znaczy GUIGNOL: guignol [wym. giniol] sprytny wesołek, kpiarz, postać z fr. teatru marionetek (Lyon, od XVIII w.). Grand Guignol [wym. grã giniol] przen. okropność, makabra, niesamowitość; nazwa teatru przy ul. Chaptal na Montmartre w Paryżu, gdzie wystawia się krótkie sztuki o treści makabrycznej (od 1897, z przerwą w latach 1962-73). Etym. - fr. od guigner 'zerkać, strzyc oczami, patrzeć zezem, łypać okiem porozumiewawczo', jak to właśnie czynił lyoński guignol

Czym jest guignol znaczenie w Znaczenie G .

Co znaczy Gusli:
Definicja gusli ros., rosyjski ludowy strunowy szarpany instrument muz. o płaskim korpusie w kształcie trapezu guignol co to jest.
Co znaczy GONIO:
Definicja GONIO- w złożeniach: kąt; zobacz -gon- 1. goniometr przyrząd do pomiaru kątów i wyznaczania kierunków (zwł. w krystalografii a. geodezji). Etym. - gr. gōnía, zobacz -gon- 1; -metr guignol definicja.
Co znaczy Galar:
Definicja galar przest. krypa, płaskodenny prostokątny statek do spławiania ładunku rzeką. Etym. - fr. galère 'galera' z hiszp. galera, zobacz galera guignol co znaczy.
Co znaczy Gram:
Definicja jednostka masy, równa masie 1 cm3 wody w temp. 4°C. -GRAM, GRAM(O) w złożeniach: jednostka, której fundamentem (jedną z podstaw) jest gram; w odniesieniu języka, litery, pisma, zapisu, rysunku. Etym guignol słownik.
Co znaczy Grex Venalium:
Definicja grex venalium ?Xac., najemna banda; szajka sprzedawczyków. Etym. - ze Swetoniusza (De Clar. Rhet., 1 guignol znaczenie.
  • Dodano:
  • Autor: