fondue co to jest
Co to jest fondue? Definicja fondue [wym. fądü] gorący, roztopiony ser z białym winem, gdzie, tuż.

Czy przydatne?

Definicja fondue

Definicja z ang. fondue, z niem. Fondue.

Co znaczy FONDUE: fondue [wym. fądü] gorący, roztopiony ser z białym winem, gdzie, tuż przed spożyciem, zanurza się kawałki bułki na długim widelcu; (f. bourguignonne) danie złożone z kawałeczków polędwicy wołowej, zanurzanych na długim widelcu, tuż przed spożyciem, kolejno we wrzącym oleju i w b. pikantnych sosach. Etym. - fr. 'jw.' od fondu 'roztopiony' z p.p. od fondre 'roztopić; odlewać'; z ?Xac. fundere 'lać; wylewać'; bourguignonne r.ż. od bourguignon 'burgundzki' z Bourgogne 'Burgundia'

Czym jest fondue znaczenie w Znaczenie F .

Co znaczy Flip:
Porównanie mrożony napój z wina, brandy, rumu (a. likieru, cukru i jajek), mocno wymieszany, przy podawaniu posypany tartą gałką muszkatołową; gorący napój alkoholowy słodzony, zazw. z korzeniami i jajkiem fondue co znaczy.
Krzyżówka Fourth Estate:
Dlaczego fo:festejt] z angielskiego:, dosł. 'czwarty stan', prasa pojęta jako siła socjalna wpływająca na opinię publiczną państwie (1828). Etym. - trzy tradycyjne stany były to: władcy duchowni, władcy fondue krzyżówka.
Co to jest Facinus Maioris Abollae:
Jak lepiej facinus maioris abollae ?Xac., dosł. 'gest większego płaszcza', zbrodnia na większą skalę. Etym. - z Juwenalisa (Satyry, 3, 115 fondue co to jest.
Słownik Fromage:
Kiedy fromage fr., ser; pop. synekura, ciepła posadka fondue słownik.
Czym jest Fider:
Od czego zależy linia przenosząca drgania elektr. ogromnej częstotliwości od anteny (nadawczej a. odbiorczej) do odbiornika radiowego. Etym. - z angielskiego: feeder 'jadacz; karmiciel; zasilacz; podajnik fondue czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: