fryne co to jest
Co to jest Fryne? Definicja Fryne kurtyzana; por. Laïs. Etym. - imię sławnej z urody hetery gr. z.

Czy przydatne?

Definicja Fryne

Definicja z ang. Fryne, z niem. Fryne.

Co znaczy FRYNE: Fryne kurtyzana; por. Laïs. Etym. - imię sławnej z urody hetery gr. z Tespii beockich (IV w. przed naszą erą), modelki Praksytelesa (Afrodyta z Knidos) i Apellesa (Afrodyta Anadyomene); oskarżoną o bluźnierstwo obronił mówca ateński (uczeń Platona i Isokratesa) Hypereides sławną mową (przełożoną jeszcze w kilkaset lat potem na ?Xac.), na koniec której, by uczynić wrażenie na sędziach, odsłonił piersi swej klientki

Czym jest Fryne znaczenie w Znaczenie F .

Co znaczy Fugit Irreparabile Tempus:
Porównanie fugit irreparabile tempus ?Xac., zobacz sed fugit interea fryne co znaczy.
Krzyżówka Feudalizm:
Dlaczego klasycznej) zach. europ. formacja społeczno-ekon. (gł. IX w.-XV w.), gdzie chłopi byli użytkownikami ziemi i pozostawali w pańszczyźnianej zależności od feudałów, właścicieli ziemskich, posiadaczy fryne krzyżówka.
Co to jest Feblik:
Jak lepiej feblik przest. skłonność, sympatia, słabość do kogoś. Etym. - fr. faible 'słaba strona, słabość' od 'słaby' z ?Xac. flebilis 'opłakany, godny politowania; słaby' od flēre 'płakać fryne co to jest.
Słownik Fiżon:
Kiedy fiżon fasola; brazylijska potrawa narodowa z fasoli. Etym. - port. feijão 'fasola' z ?Xac. phaseolus 'jp.' zdrobn. od phaselus 'jp.; bób fryne słownik.
Czym jest Fordanser:
Od czego zależy fordanser(ka) płatny partner do tańca w lokalach rozrywkowych; por. taxi girl. Etym. - nm. vor 'przed'; fr. danseur 'tancerz' od danser 'tańczyć'; por. dancing fryne czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: