estonia co to jest
Co oznacza Estonia: kraj w północno-wschodniej Europie, nad Bałtykiem. Pow. 45,2 tys. km2, ludność.

Czy przydatne?

Czym jest Estonia

Definicja z ang. Estonia, z niem. Estland.

Definicja ESTONIA: Republika Estońska (Eesti Vabariik), kraj w północno-wschodniej Europie, nad Bałtykiem. Pow. 45,2 tys. km2, ludność 1700 tys. (1994), 61,5% Estończyków, 30,3% Rosjan. Stolica Tallin. Ustrój republika parlamentarna. Od początku XVIII w. E. wchodziła w skład imperium rosyjskiego, niepodległość zdobyła po I wojnie światowej, a utraciła w momencie wybuchu II wojny. W 1940 została oficjalnie inkorporowana do ZSRR, 194145 pod okupacją niemiecką i ponownie, od 1944 wcielona jako republika do ZSRR. W 1990 ogłosiła suwerenność, która została potwierdzona poprzez 77,8% ludności w referendum z 1991, członek ONZ, odmówiła przystąpienia do Wspólnoty Niepodległych Krajów, zgłosiła z kolei swój akces do UE i wyraziła zainteresowanie członkostwem w NATO, co wywoływało zdecydowany opór Rosji do końca 2001. Efekt osiągnęła w swych staraniach w grudniu 2002, gdy została zaproszona na szczycie w Pradze do członkostwa w NATO i skończyła negocjacje z UE na szczycie w Kopenhadze. Fundamentem stało się spełnienie wymagań demokratyzacji mechanizmu politycznego, zaawansowanie reform i znaczący przyrost gospodarczy. Od 1 maja 2004 w UE

Czym jest Estonia znaczenie w Słownik na E .

Co znaczy Europejska Komisja Ekumeniczna Na Rzecz Kościoła I Społeczeństwa:
Definicja European Ecumenical Commission for Church and Society, EECCS) organizacja reprezentująca przy UE i Radzie Europy Kościoły chrześcijańskie poza katolickim. Siedzibę ma w Brukseli i Strasburgu. W jej estonia co to jest.
Co znaczy Eurodac:
Definicja mechanizm porównywania odcisków palców estonia definicja.
Co znaczy Europa Regionów:
Definicja do procesu integracji europejskiej i do struktur decydujących; idea integracji, która uwzględnia w pierwszej kolejności samodzielność niższych szczebli politycznych, a poprzez to przybliża estonia co znaczy.
Co znaczy ERM 2:
Definicja system kursów walutowych 2 estonia słownik.
Co znaczy Europol:
Definicja Europejski Urząd Policji estonia znaczenie.
  • Dodano:
  • Autor: