makiawelizm co to jest
Leczenie Makiawelizm co to znaczy. Definicja Makiaweliści skłonni są osiągać egoistyczne cele za.

Czy przydatne?

Definicja Makiawelizm

Co znaczy MAKIAWELIZM: znaczy podporządkowanie się zasadzie „cel uświęca środki”. Makiaweliści skłonni są osiągać egoistyczne cele za cenę kłamstwa, oszustwa i manipulacji innymi ludźmi. Nie liczą się z ich potrzebami. Są nieufni i przekonani, Iż ludzie są interesowni, leniwi i niemądry. Termin pochodzi od nazwiska Niccolo Machiavellego – dyplomaty i doradcy Medyceuszy. Napisał on Księcia – cyniczny poradnik sprawowania władzy. Zawarte tam opinie wykorzystał psycholog Richard Christie, konstruując kwestionariusz do pomiaru makiawelizmu MACH IV. Na tendencję makiaweliczną wskazuje zgoda z następującymi z opiniami: „idealny sposób postępowania z ludźmi to mówić im to, co pragną usłyszeć”; „Każdy, kto ufa komuś innemu bez zastrzeżeń, sam prosi się o kłopoty”. Zarazem makiaweliści nie zgadzają się ze stwierdzeniami: „przewarzająca część ludzi jest w zasadzie dobra i miła”, „Uczciwość to zawsze idealna reguła postępowania”. Jak pisze Bogdan Wojciszke w podręczniku Psychologia socjalna, aczkolwiek makiaweliści nie są bardziej inteligentni niż reszta, to zazwyczaj są bardziej skuteczni w kontaktach interpersonalnych, szczególnie tych bezpośrednich i jednokrotnych, gdy służy to ich biznesom. Więcej wygrywają w grach ekonomicznych, są skłonni do rywalizacji i wykorzystywania partnerów. Ich przewaga ujawnia się szczególnie w przypadkach budzących emocje, umieją gdyż zachować zimną krew, są mniej empatyczni i niewiele przejmują się cudzymi emocjami. Częściej kradną, kłamią, jeżeli mogą coś w ten sposób zyskać. Są mniej skłonni dotrzymywać obietnic, umieją zastosować okazje do nieuczciwego zysku. Ich przewaga rośnie w przypadkach, gdy mała jest szansa, Iż ktoś wykryje oszustwo

Czym jest Makiawelizm znaczenie w Słownik na M .

Co znaczy Mand:
Definicja od angielskiego słowa „command”, które znaczy rozkaz. Jednak rozkaz jest tylko jednym z przykładów manda. W terminologii analizy zachowania mand to reakcja werbalna, z której wynika, co będzie jej makiawelizm co to jest.
Co znaczy Multifrenia:
Definicja zaproponowany poprzez psychologa społecznego Kennetha Gergena. Znaczy stan świadomości będący konsekwencją zmian technologicznych i kulturowych, w jakich żyjemy. Technologia pozwala nam być w makiawelizm definicja.
Co znaczy Mentalizacja:
Definicja mentalizowanie, od ?Xac. mens – umysł, mentalis – umysłowy) ma wg Oxford English Dictionary dwa znaczenia. W pierwszym znaczy konstruowanie obrazu w umyśle, wyobrażanie sobie; nadawanie wymiaru makiawelizm co znaczy.
Co znaczy Melodyczny Kontur:
Definicja wznoszenie i opadanie melodii utworu makiawelizm słownik.
Co znaczy Morfy:
Definicja o neutralnej ekspresji emocjonalnej, różniące się pod względem własności fizycznych na dwóch wymiarach: ufności i dominacji. Wymiary te ujawniły się we poprzednich badaniach, gdzie Alexander Todorov makiawelizm znaczenie.
  • Dodano:
  • Autor: