freony co to jest
Co to jest freony? Definicja freony ekipa niewiele trujących, bezbarwnych, bezwonnych i niepalnych.

Czy przydatne?

Definicja freony

Definicja z ang. CFCs, z niem. FCKW.

Co znaczy FREONY: freony ekipa niewiele trujących, bezbarwnych, bezwonnych i niepalnych związków węgla z fluorem i chlorem, gazów a. cieczy, wprowadzonych jako impulsy chłodzące w chłodziarkach od lat 30. XX w., potem szeroko użytkowanych (między innymi jako gaz wytłaczający w rozpylaczach aerozolowych); kumulując się w górnych warstwach atmosfery (w ozonosferze) prawdop. działają niszcząco na ozon, który jest "parasolem" chroniącym życie na Ziemi przed nadmiernym nasłonecznieniem, a w pierwszej kolejności przed promieniami ultrafioletowymi i kosmicznymi; dlatego w wielu państwach zabroniono używania freonów w aerozolach. Etym. - nazwa handl. amer. spółki E.I. du Pont de Nemours

Czym jest freony znaczenie w Znaczenie F .

Co znaczy Faza:
Porównanie moment przejściowy, stopień rozwoju; (f. Księżyca, planety) nów, I kwadra, pełnia, ostatnia (III) kwadra; mech., akust., elektr. rozmiar fiz. określająca stan ruchu drgającego w danej chwili; chem freony co znaczy.
Krzyżówka Frutarianin:
Dlaczego frutarianin zwolennik odżywiania się wyłącznie owocami. Etym. - wł. frutta 'owoce'; zobacz weg(eta)rianin freony krzyżówka.
Co to jest Fraza:
Jak lepiej jednostka frazeologiczna, zawierająca podmiot i orzeczenie; (f. intonacyjna; poet.) zamknięty człon rytmiczny; odcinek utworu muz., tworzący ustaloną całość wyrazową; zwrot, zdanie, zawierające myśl freony co to jest.
Słownik Flos Poetarum:
Kiedy flos poetarum ?Xac., kwiat (wybór, elita) pisarzy. Etym. - z Plauta (Casina, Prol., 18 freony słownik.
Czym jest Fibonacciego Ciąg:
Od czego zależy ciąg liczb 1, 1, 2, 3, 5, 8, 13, 21, 34, 55, 89, 144, 233, 377..., z których każda (niezależnie od dwóch pierwszych) jest sumą dwóch wcześniejszych. Etym. - ciąg ten podał w 1202 ogromny matematyk wł freony czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: