freony co to jest
Co to jest freony? Definicja freony ekipa niewiele trujących, bezbarwnych, bezwonnych i niepalnych.

Czy przydatne?

Definicja freony

Definicja z ang. CFCs, z niem. FCKW.

Co znaczy FREONY: freony ekipa niewiele trujących, bezbarwnych, bezwonnych i niepalnych związków węgla z fluorem i chlorem, gazów a. cieczy, wprowadzonych jako impulsy chłodzące w chłodziarkach od lat 30. XX w., potem szeroko użytkowanych (między innymi jako gaz wytłaczający w rozpylaczach aerozolowych); kumulując się w górnych warstwach atmosfery (w ozonosferze) prawdop. działają niszcząco na ozon, który jest "parasolem" chroniącym życie na Ziemi przed nadmiernym nasłonecznieniem, a w pierwszej kolejności przed promieniami ultrafioletowymi i kosmicznymi; dlatego w wielu państwach zabroniono używania freonów w aerozolach. Etym. - nazwa handl. amer. spółki E.I. du Pont de Nemours

Czym jest freony znaczenie w Znaczenie F .

Co znaczy Futurologia:
Definicja edukacja zajmująca się sposobami przewidywania przyszłości, próbami naukowego opisu przyszłych kształtów społeczeństwa, jego modelu kulturalnego, wskaźników jego mechanizmu wartości i wyborów freony co to jest.
Co znaczy Fakon:
Definicja fakon ogromny, ciężki nóż, noszony u pasa poprzez płd.amer. gauchos, stosowany do wycinania drogi w gąszczu lasu dziewiczego. Etym. - amer.hiszp. facón, zgrub. od hiszp. faca 'ogromny nóż freony definicja.
Co znaczy Flis:
Definicja orylka, dawn. spław drzewa, zboża i in. towarów na tratwach, galarach i szkutach; spław rzeczny drzewa tratwami; flisak, oryl, człowiek trudniący się flisactwem, orylką. Etym. - nm. fliessen 'płynąć freony co znaczy.
Co znaczy Forga:
Definicja forga dawn. kita, pióropusz (ze strusich piór) na szyszakach a. łbach końskich. Etym. - węg. forgó 'pióropusz freony słownik.
Co znaczy Filarioza:
Definicja przewlekła tropikalna dolegliwość zakaźna, na którą cierpi około 200 mln ludzi, wywoływana poprzez filarie (nicienie, pasożyty kręgowców, niezależnie od ryb), powodująca zapalenie węzłów freony znaczenie.
  • Dodano:
  • Autor: