dyrektywa co to jest
Co oznacza dyrektywa: organy Wspólnot Europejskich Radę UE, Komisję Europejską i Parlament.

Czy przydatne?

Czym jest dyrektywa

Definicja z ang. directive, z niem. Direktive.

Definicja DYREKTYWA: akt prawa wtórnego wydany poprzez organy Wspólnot Europejskich Radę UE, Komisję Europejską i Parlament Europejski. Swoich adresatów, którymi mogą być tylko państwa członkowskie, d. wiąże w dziedzinie celów wyznaczonych poprzez nią samą, z kolei wybór form i środków ich realizacji pozostawia w gestii krajów członkowskich. Z założenia d. nie normują w sposób pełny zagadnień będących ich obiektem, dlatego także wymagają implementacji do prawa krajowego. Państwa członkowskie powinny tego dokonać do końca terminu wyznaczonego w regulaminach końcowych danej d. Przeważnie to jest moment od roku do trzech lat. D. jest regularnie użytkowanym aktem prawnym szczególnie w procesie harmonizacji i ujednolicania mechanizmów prawnych krajów członkowskich

Czym jest dyrektywa znaczenie w Słownik na D .

Co znaczy Dolnośląskie Centrum Informacji Europejskiej:
Porównanie Fundacja Kultury Akademickiej Universitas dyrektywa co znaczy.
Krzyżówka Dyrekcja Generalna KE Ds. Konkurencji:
Dlaczego departament Komisji Europejskiej odpowiedzialny za prowadzenie polityki konkurencji dyrektywa krzyżówka.
Co to jest Dania:
Jak lepiej Kongeriget Danmark), kraj w północno-zachodniej Europie, położone na Półwyspie Jutlandzkim i wyspach pomiędzy Morzem Północnym a Bałtykiem, graniczy z Niemcami. Pow. 43,1 tys. km2, ludność 5,2 mln dyrektywa co to jest.
Słownik Daphne:
Kiedy Wspólnoty Europejskiej na 200003, w odniesieniu środków prewencyjnych w walce z przemocą wobec dzieci, młodzieży i kobiet, uruchomiony opierając się na decyzji Parlamentu Europejskiego i Porady UE z dyrektywa słownik.
Czym jest Dochody Budżetu Unii Europejskiej:
Od czego zależy wpływy finansowe zasilające budżet i będące fundamentem finansowania ustalonych zadań. Aktualnie d.b. stanowią w pierwszej kolejności wpływy z tytułu: ceł pobieranych opierając się na wspólnej taryfy dyrektywa czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: