wiza co to jest
Co oznacza wiza: granicy i pobyt albo przejazd cudzoziemca poprzez terytorium danego państwa.

Czy przydatne?

Czym jest wiza

Definicja z ang. visa, z niem. Visum.

Definicja WIZA: pisemne zezwolenie na przekroczenie granicy i pobyt albo przejazd cudzoziemca poprzez terytorium danego państwa, udzielane poprzez jego konsulaty albo przedstawicielstwa dyplomatyczne i odnotowywane w paszporcie albo innym dokumencie podróży. Poprzez nie wszystkie państwa w. traktowana jest tylko jako obietnica (promesa) dopuszczenia na ich terytorium. Odznacza się w. pobytowe (upoważniające do ograniczonego czasowo pobytu w danym kraju), w. tranzytowe (upoważniające wyłącznie do przejazdu poprzez terytorium danego państwa, ewentualnie z krótkim zatrzymaniem się), w. imigracyjne (upoważniające do podjęcia pracy w danym kraju), wizy służbowe (wystawiane osobom udającym się za granicę w celach oficjalnych) i w. dyplomatyczne (wystawiane osobom korzystającym z przywilejów i immunitetów dyplomatycznych). Zobacz także wiza narodowa, wiza Schengen, wiza tranzytowa lotniskowa, wiza UE

Czym jest wiza znaczenie w Słownik na W .

Co znaczy Wspólna Europejska Polityka Bezpieczeństwa I Obrony:
Porównanie Polityki Zagranicznej i Bezpieczeństwa UE, rozwijana opierając się na postanowień traktatu z Amsterdamu i decyzji politycznych Porady Europejskiej, podjętych na szczytach w Kolonii (34 czerwca 1999 wiza co znaczy.
Krzyżówka WNP:
Dlaczego Wspólnota Niepodległych Krajów wiza krzyżówka.
Co to jest Wskaźnik Upowszechnienia Euro:
Jak lepiej euro progress ratio, ERP) zależność obrazująca stopień i skalę zastępowania banknotów narodowych poprzez banknoty euro. Zależność tę oblicza się jako relacja wartości banknotów euro będących w obiegu wiza co to jest.
Słownik Węgry:
Kiedy Magyar Koztarsasag), kraj w środkowej Europie. Pow. 93,03 tys. km2, ludność 11 mln. Stolica Budapeszt. Graniczy ze Słowacją, Ukrainą, Rumunią, Serbią i Czarnogórą, Chorwacją, Słowenią, Austrią. Na wiza słownik.
Czym jest Wspólne Wykonywanie Suwerenności:
Od czego zależy z procesem pogłębiania integracji europejskiej, a przez wzgląd na tym zmieniania się zakresu suwerenności państwowej. Szczególnie zjawiska te stały się widoczne od stworzenia po traktacie z wiza czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: